ZVonline.sk (FR), video: huste.tv | 17.3.2016

VIDEO: Pod Tatrami si už brankári vybrali horší deň, šťastie pri HKM nestálo

Štvrťfinálová séria s Popradom sa presunula po dvoch tesných výhrach HKM s prispením dávky šťastia pod Tatry. Aj tam sa opäť hral vyrovnaný hokej.

HK Poprad – HKM Zvolen 6:5 (3:0, 1:5, 2:0)

Góly: 13. Lantoš (Koyš), 16. Lantoš (Mikula, Jaborník), 19. Heizer (Kasík), 39. Koyš (Rapáč, Števuliak), 41. Kroták (Heizer), 43. Števuliak (Suchý) – 22. J. Jurík (Puliš, Ďaloga), 24. Brabenec (Puliš, Semorád), 25. Obdržálek (J. Jurík), 28. L. Jurík (Obdržálek, J. Jurík), 31. J. Jurík (L. Jurík, Habšuda). Zápas v Poprade sledovalo 2 215 divákov. Stav série 1:2.

IMG_0211Zostava HK Poprad: Kostúr (31. Svoboda) – Jaborník, Fabian, Suchý, Dinda, Malina, Kasík, D. Šterbák – Kroták, Heizer, Paločko – R. Rapáč, Paukovček, Koyš – Mikula, Lantoš, Štrauch – Achs, Toma, Števuliak – Rusnák.

Zostava HKM Zvolen: Baroš – Bagin, Juraško, D. Krejčí, Andersons, Demiters, Pokovič, Hataš, Habšuda – Semorád, Brabenec, Puliš – Obdržálek, L. Jurík, J. Jurík – Brendl, Mráz, Klhůfek – Ďaloga, V. Fekiač, Škvaridlo.

Napriek trom inkasovaným gólom, nebol ani v prvej tretine Zvolen výrazne slabším tímom. Druhú časť hry už chytili za Turekovi zverenci za lepší koniec a vedenie postupne zvrátili na svoju stranu piatimi gólmi v rade. Zápas mali vo svojich rukách a len vlastnými chybami o vedenie aj prišli. V poslednej časti hry sa už presadzovali len domáci, aj keď hostia bojovali do poslednej chvíle. Šťastie sa tak teraz priklonilo na stranu Popradu.

Štvrtý zápas série je v Poprade na programe už v piatok o 17.00 h. Do Zvolena sa duel vráti v nedeľu 20. marca o 17.00 h.