Možnosť finále v podobe regionálneho derby s Banskou Bystricou ušla zvolenským hokejistom pomedzi prsty. Vyrovnanú sériu napriek viacerým obratom nezvládli v najdôležitejších fázach série.

HK Nitra – HKM Zvolen 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)

Góly: 2. Kutálek (Beca, H. Ručkay), 10. Laliberté (Blackwater, Slovák), 42. Beca (Kutálek, H. Ručkay), 60. Štefanka (Laliberté, Stloukal). Zápas v Nitre sledovalo 3 600 divákov. Konečný stav série 4:3, postupuje Nitra.

Zostava HK Nitra: Valent – Ordzovenský, Milam, Mezei, Podhradský, Baker, Kuzma, Milo, Piačka – Blackwater, Slovák, Laliberté – Kutálek, Beca, H. Ručkay – Stloukal, Štefanka, Macík – Pupák, Bene, Bajtek.

IMG_0110Zostava HKM Zvolen: Baroš – Juraško, Demiters, Andersons, Hataš, F. Fekiač, Zuzin – Semorád, Brabenec, Puliš – Obdržálek, L. Jurík, J. Jurík – Brendl, Mráz, Klhůfek – Ďaloga, Klíma, Škvaridlo – V. Fekiač, Žilka.

Nitra po dôležitom zlome v šiestom zápase pod Pustým hradom, vstúpila naplno aj do posledného sobotňajšieho domáceho zápasu. Hostia nestačili kontrovať, keď sa Baroš za svoj chrbát obracal už 78 sekúnd po začiatku duelu. Nitra pridávala druhý gól už v desiatej minúte a Zvolenu sa nedarilo naskočiť do svojho tempa. Až s pribúdajúcimi minútami i hlasnými slovami zo striedačky pridalo HKM na obrátkach. Zvolenčania si vytvorili viacero aj vážnych príležitostí, no vývoj už nedokázali zvrátiť. Keď v poslednej tretine Nitra pridala ešte ďalšie dva góly, bolo o postupujúcom rozhodnuté.

Po treťom mieste po základnej časti, tak bude zvolenským hokejistom napokon po skončení sezóny patriť štvrtá priečka. Turekovi zverenci sa ale za výkony počas sezóny v sumáre hanbiť nemusia.