Štvrťfinále play off Tipos extraligy medzi zvolenskými rytiermi a hokejistami Nových Zámkov v nedeľu pokračovalo tretím zápasom na ľade HC MIKRON. Po dvoch zápasoch vo Zvolene, ktoré priniesli vyrovnaný priebeh, viedli v sérii 2:0 hráči HKM.

Domáci hráči sa ujali vedenia gólom Logginsa v ôsmej minúte zápasu a tomu, aby sa nadýchli aj zvolenskí rytieri, zabránili hneď tri vylúčenia na ich strane. Hráči Nových Zámkov tak dokázali udržiavať prevahu hry na svojich hokejkách, v čom pokračovali aj v druhej časti hry. Faith a Mikúš pridali v 27. a 28. minúte dva rýchle góly a domáci už viedli 2:0. Lenže aj tí začali chybovať a naopak Oremusovi zverenci začali hrať disciplinovanejšie. Prvú korekciu stavu priniesol v 39. minúte Stupka a krátko pred koncom využil presilovku aj Messner – 3:2.

V poslednej časti hry sa hostia snažili nadviazať na zlepšený výkon a prevahu, ktorú si vytvorili v druhej tretine, lenže Nové Zámky dokázali kontrolovať hru a navyše zvýšili vydenie, keď sa v 48. minúte presadil Mamčics. Zvolenskí hráči si dokázali vytvoriť niekoľko príležitostí, ale skóre napokon uzatvorili znovu domáci. To po tom, čo Mikúš potrestal záverečnú hru HKM bez brankára.

HC MIKRON Nové Zámky – HKM Zvolen 5:2 (1:0, 2:2, 2:0), stav série: 1:2

Góly: 8. Loggins (Johnson, Hatala), 27. Faith, 28. T. Mikúš (Jackson, Farley), 48. Mamčics (Ligas, Faith), 60. T. Mikúš (Farley) – 39. Stupka (Kubka, Hain), 40. Messner. Zápas v Nových Zámkoch sledovalo 2901 divákov.

Zostava HC Mikron Nové Zámky: Kantor – Ligas, Mamčics, Chovan, Lee, Hatala, Roman, Laurenčík – Klempa, Johnson, Loggins – T. Mikúš, Jackson, Farley – Múčka, Ondrušek, Lapšanský – Števuliak, J. Mikúš, Faith.

Zostava HKM Zvolen: Paterson – Messner, Rauhauser, Mudrák, Hanna, Kubka, Hain, S. Barcík – Zuzin, Viedenský, Bondra – Sideroff, Huntebrinker, Hecl – Marcinek, Šiška, Csányi – Stupka, V. Fekiač, Jakúbek – A. Barcík.

Štvrtý zápas série v Nových Zámkoch je na programe v pondelok o 18.30 h. Séria sa do Zvolena vráti znovu vo štvrtok, o 18-tej hodine.