Po prehre v treťom zápase série zvolenskí rytieri v druhom dueli na ľade súpera nezaváhali. Už vo štvrtok tak môžu na domácom ľade vybojovať postup do semifinále.

Hráči Nových Zámkov chceli hneď od úvodu nadviazať na úspešný nedeľný zápas a už vo štvrtej minúte sa gólom Mikúša ujali vedenia. Netrvalo to však dlho a už v piatej minúte prišla odpoveď Zvolena z hokejky Bondru. Zvolenčania sa dostali na koňa a neraz domácich výrazne herne prevyšovali, lenže v 13. minúte inkasovali. Za domácich sa presadil Faith, ale veľké upokojenie situácie im to neprinieslo. Naopak, rytieri ďalej tlačili.

Vyťažili z toho naplno v druhej tretine. V 26. minúte využil presilovku Zuzin, pretrvávajúci tlak následne zúžitkoval v 30. minúte aj Marcinek a aj keď sa postupne hra vyrovnávala, v 40. minúte ešte navýšil na 2:4 Hecl. Novozámočania sa v poslednej časti hry snažili ešte s výsledkom čo to urobiť, ale hostia na ich snahy dokázali nachádzať odpoveď. Aj keď neraz so šťastím. A aj keď domáci ešte skúsili v závere dlhšie prečíslenie v hre bez brankára, gól už nepadol.

HC MIKRON Nové Zámky – HKM Zvolen 2:4 (2:1, 0:3, 0:0), stav série 1:3

Góly: 4. T. Mikúš (J. Mikúš, Mamčics), 13. Faith (Lee, J. Mikúš) – 5. Bondra (Viedenský, Zuzin), 26. Zuzin (Viedenský, Hecl), 30. Marcinek (Csányi, Šiška), 40. Hecl (Sideroff). Zápas v Nových Zámkoch sledovalo 2 112 divákov.

Zostava HC MIKRON Nové Zámky: Kantor – Ligas, Mamčics, Chovan, Lee, Hatala, Roman – Klempa, Johnson, Loggins – T. Mikúš, Jackson, Farley – Múčka, Ondrušek, Lapšanský – Števuliak, J. Mikúš, Faith

Zostava HKM Zvolen: Paterson – Messner, Hain, Mudrák, Rauhauser, Sládok, Kubka, S. Barcík – Zuzin, Viedenský, R. Bondra – Sideroff, Huntebrinker, Hecl – Marcinek, Šiška, Csányi – Stupka, V. Fekiač, Jakúbek – A. Barcík.

Séria sa do Zvolena vráti znovu vo štvrtok, o 18-tej hodine. V prípade úspechu rytierov pôjde zároveň o posledný zápas série.