Štvrťfinálová séria play off hokejovej Tipos extraligy pokračovala vo štvrtok druhým domácim zápasom zvolenských hokejistov. Tí aj tentokrát uchmatli dôležitý víťazný bod až v predĺžení. Napriek dvom dramatickým zápasom však vedú sériu 2:0.

Aj druhý zápas pod Pustým hradom priniesol vyrovnaný priebeh a rytieri, akoby sa nepoučili z prvého duelu, znovu ponúkli najväčšiu šancu svojim súperom po vlastnom vylúčení. V 16. minúte tak hostia v presilovke otvorili skóre a domáci museli doťahovať. To sa našťastie podarilo Marekovi Heclovi hneď v úvode druhej časti hry, avšak hostia dokázali pomerne rýchlo gólovo reagovať.

V tretej tretine sa potom pokus o vyrovnanie nerodil ľahko. Atmosféra na ľade bola napätá, Zvolenčania sa znovu nechávali často vylučovať, ale so šťastím v 46. minúte vďaka Jedličkovi vyrovnali. Jednu z ponúknutých presiloviek však hostia znovu využili v 57. minúte a už to vyzeralo, že vyrovnanie série je na spadnutie. Výhodu presilovej hry však do posledných dvoch minút získali aj rytieri, znásobili ju odvolaním brankára a necelú minútu pred koncom v nej Šiška vyrovnal na 3:3.

V predĺžení síce tentokrát neprišiel gól tak rýchlo, ako v prvom dueli, avšak aj tentokrát bol z hokejky domáceho celku. V závere štvrtej minúty predĺženia rozhodol o výsledku duelu Huntebrinker, keď domáci znovu získali možnosť presilovej hry.

HKM Zvolen – HC MIKRON Nové Zámky 4:3 pp (0:1, 1:1, 2:1 – 1:0), stav série 2:0

Góly: 21. Hecl (Zuzin, Hanna), 46. Jedlička, 60. Šiška (Bondra, Zuzin), 64. Hunterbrinker  (Bondra, Jedlička) – 16. Jackson (Johnson), 23. Lee (Loggins), 58. J. Mikúš (T. Mikúš). Zápas vo Zvolene sledovalo 2 023 divákov.

Zostava HKM Zvolen: Paterson – Rauhauser, Messner, Hanna, Mudrák, Hain, Kubka, S. Barcík – R. Bondra, V. Fekiač, Jedlička – Hecl, Huntebrinker, Sideroff – Zuzin, Viedenský, Stupka – Csányi, Šiška, Marcinek – A. Barcík.

Zostava HC MIKRON Nové Zámky: Kantor – Lee, Chovan, Roman, Hatala, Mamčics, Ligas, Laurenčík – Loggins, Johnson, Klempa – Farley, Jackson, T. Mikúš – Lapšanský, Ondrušek, Múčka – Faith, J. Mikúš, Bezúch.

Séria sa v nedeľu presunie do Nových Zámkov.