Dalo by sa povedať, že žijeme v bezdrôtovej dobe. A nemáme na mysli len to, že na telefonovanie a prístup na internet už dávno nepotrebujeme káble. A dokonca ani napríklad na počúvanie hudby cez slúchadlá.

Pracujte kdekoľvek bez toho, aby ste riešili prísun energie

Vďaka výkonným batériám sa káble vytrácajú aj z tých elektrických zariadení, ktoré doteraz na svoje fungovanie potrebovali byť napojené na elektrickú sieť. Batérie tak dali praktickosti nový rozmer.

Zoberte si už len samotné píly. V prípade, že vlastníte praktickú aku pílu, môžete píliť doma alebo kdekoľvek inde bez toho, aby ste museli riešiť prístup k elektrickej sieti alebo dostatok benzínu. A v prípade, že vás čaká veľa práce, vymeniť vybitú batériu za druhú, ktorá je plne nabitá, je oveľa rýchlejšie ako „dočapovať“ benzín.

Práca vám pôjde ako keby ste boli na baterky. A pritom sú na baterky len vaše nástroje

Batérie však neprispievajú len k väčšej praktickosti, ale náradie nimi poháňané dokáže značne uľahčiť prácu. To je aj prípad aku skrutkovačov. Tie oceníte hlavne v prípade, že máte pred sebou veľa skrutkovania, napríklad pri skladaní nového nábytku. S kvalitným aku skrutkovačom si značným spôsobom skrátite čas potrebný na dokončenie vašej práce a zároveň budete mať istotu, že všetky skrutky sú dobre dotiahnuté.

Do kategórie akumulátorového náradia však patria aj rôzne špeciality, ktoré ste možno ani netušili, že v akumulátorovom prevedení existujú. Napríklad aku račňové kľúče alebo dokonca aku lepiace pištole, ktoré oceníte pri materiáloch s vysokou viskozitou.

Ani spájkovačky už dokonca nepotrebujú prístup k elektrickej energii. Samozrejmosťou je akumulátorové osvetlenie, aby ste na prácu dobre videli a ako príjemný bonus môže potešiť akumulátorové rádio, ktoré vám nielen spríjemni prácu aj bez prístupu k elektrickej sieti, ale je zároveň dostatočne odolné, aby zvládlo aj tvrdé podmienky na stavbách.