ZVonline.sk (KM, foto: il. I. Golembiovský) | 30.12.2011

V závere roka plný bodový zápis HKm

V hokejovom klube HKm Zvolen nie je v posledných týždňoch príliš dobrá nálada. Zverenci trénera Jozefa Škraka sa gólovo nepresadili už 132 minút. Preto chceli v domácom stretnutí proti Nitre napraviť nelichotivú bilanciu a zároveň tak pripraviť Marekovi Čurillovi víťazný rozlúčkový zápas. Hokejista prvoligového Ústí nad Labem ukončil vo Zvolene svoje polročné pôsobenie.

HKm Zvolen – HK Nitra 4:3 (1:0, 0:3, 3:0)

Góly: 17. Trochta (Slovák, Škvaridlo), 48. Leskovjanský (Juraško, Otčenáš), 54. Mucha, 57. Trochta (Škvaridlo, Síkela) – 33. Hrnka (Štefanka), 36. Segľa (Piačka, Káčer), 37. Kropáč (Štefanka). Zápas sledovalo 1640 divákov.

Zostava Hkm Zvolen: Škrečko – Vantroba, Juraško, Mucha, Marek Ďaloga, Korhonen, Hraško, Ťavoda, Lubor Pokovič – Čurilla, Brabenec, V. Baláž – Marek Slovák, M. Trochta, Škvaridlo – Otčenáš, M. Jurík, Leskovjanský – Zuzin, Síkela, Méry.

Zostava HK Nitra: Fedor – Rais, Ďurák, M. Hruška, Hrudík, Árvay, Kružík, K. Grman – Hrnka, M. Štefanka, Kropáč – Fojtík, Valčák, Šumichrast – Piačka, Káčer, Martin Segľa – Púchovský, Klíma, Jasinský

Úvodné minúty zápasu 34.kola hokejovej extraligy sa niesli v miernom tempe, k čomu výrazne prispela aj komorná atmosféra na zimnom štadióne. Prvými streleckými pokusmi sa prezentoval nitriansky útočník Fojtík, po ňom Hrnka. Zvolenský brankár Škrečko bol pozorný. Úspešný nebol ani pokus obrancu Raisa od modrej čiary. Zvolenčania zaútočili len sporadicky a  vážnejšie gólové šance si v prvej desaťminutovke domáci nevypracovali. Naopak v ďalšej časti hry sa už tím spod Pustého hradu prebral a Martin Trochta vsietil v 15. minúte úvodný gól zápasu.

Aktivita Zvolenských hráčov, ktorá pramenila zo strelenia vedúceho gólu sa preniesla aj do druhej časti hry. Nitrania boli v hernom útlme, čo mohol využiť zvolenský útočník Vladislav Baláž. Fedora neprekonal ani na dvakrát. Hokejisti spod Zobora  nechali domácim príliš veľa priestoru na zakončenie a gólman Fedor musel byť v plnej pohotovosti. Nitrianski hokejisti prvý krát  udreli v 33. minúte, kedy sa po hrubej chybe zvolenskej defenzívy mohol radovať z gólu Hrnka. Vyrovnanie prinieslo na  hokejky domácich hráčov nervozitu a Škrečko kapituloval aj po druhý raz. Puk za jeho chrbát dorážal dôrazný Segľa. Dokonalý obrat korunoval ešte v 37. minúte Kropáč a zvýšil vedenie Nitry na 1:3.

Nepriaznivý výsledok sa pokúsili domáci zvrátiť v treťom dejstve. Zvolenčanov vrátil do zápasu Leskovjanský a znížil na 2:3. Bryndziari cítili šancu a ďalej dobíjali nitriansku bránku. Hosťujúcich hráčov mohol upokojiť v 50. minúte Piačka, lenže sám proti zvolenskému brankárovi Škrečkovi neuspel. Na 3:3 sa napokon podarilo Zvolenčanom vyrovnať 6 minút pred koncom. Obranca Ján Mucha „jedovkou“  prestrelil nitrianskeho brankára Fedora. Zápas ako na hojdačke, vo vedení sa vystriedali obidva tímy, no šťastnejší boli napokon Zvolenčania, ktorí zásluhou Trochtu strhli víťazstvo na svoju stranu. Tesné vedenie zvolenský tím udržal. Do extraligovej tabuľky si pripísali tri body a do Nového roka vstupujú zvolenskí hokejisti z 5. miesta. Stretnutie sledovalo 1640 divákov, ale najviac o sebe dali vedieť skalní fanúšikovia HKm Zvolen. Pre Mareka Čurillu pripravili transparent s nápisom „Ďakujeme Marek“ a výraznou mierou sa postarali o dobrú atmosféru.