TS Nemocnica Zvolen, AGEL SK (Marta Csergeová) | 25.7.2016

V pôrodnici Nemocnice Zvolen sa rodí čoraz viac detí, v prvom polroku najviac Lukášov či Haničiek

V pôrodnici Nemocnice Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL, sa rodí čoraz viac detičiek.

Foto - zvolenské novorodeniatkaPresne 529 novorodencom, medzi ktorými bolo celkom 279 chlapčekov a 250 dievčatiek, z toho 1 dvojičkám pomohli na svet zdravotníci vo Zvolene za prvý polrok 2016. Podľa tohtoročnej štatistiky sa tu narodilo už o 63 bábätiek viac ako v  minulom roku za rovnaké obdobie. Najplodnejším mesiacom bol apríl, kedy na svet priviedlo svojho potomka až 97 mamičiek.

Najčastejšími menami, ktorými pomenúvali mamičky a oteckovia svoje ratolesti v prvom polroku boli pre dievčatá Hana, Ema, Sofia a z chlapčenských mien prevládali mená ako Lukáš, Matej a Matúš. Rodičia však pomenúvajú svoje detičky aj menej tradične a to Džastyn, Enrique, Charles Christian pre chlapcov a Larien, Rita Rose a Zlatoslava pre dievčatá.

Nesmierne nás teší, že záujem o našu  pôrodnicu stále rastie, čo je vidieť aj na počte pôrodov. Vážime si dôveru mamičiek a aj naďalej im budeme poskytovať kvalitnú, profesionálnu zdravotnú starostlivosť a ľudský prístup zamestnancov k pacientkam,“ povedal primár gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia Peter Molitoris.

Nemocnica Zvolen poskytuje na oddelení gynekológie a pôrodníctva komplexnú starostlivosť počas tehotenstva, pôrodu a v šestonedelí. Izby na oddelení gynekológie a pôrodníctva sú takzvané roomingové, čo znamená, že bábätko zostáva po narodení s maminkou celých 24 hodín denne. Nemocnica má od roku 2005 status Baby friendlyhospital – to znamená, že podporuje obetavé materstvo a dojčenie, čím zlepšuje zdravie detí a matiek.