Ostatná nedeľa bola vo Zvolene netradičná. Mesto pozvalo Zvolenčanov, aby sa podvečer zastavili v meste. Pripravilo pre nich zaujímavý program.

_MG_1792Prvá nedeľa sa niesla v duchu spomienok. Na hlavnom pódiu Rado Kuric privítal svojich hostí, známych hercov aj aktívnych Zvolenčanov. Zaspomínali si na svoje pôsobenie vo Zvolene. Spoločne so zábermi z archívu RTVS sme sa vrátili v čase. Sledovali tak napríklad príhovor Ludvíka Svobodu, ktorý v minulosti rečnil smerom k Zvolenčanom na Námestí SNP, alebo rozprávanie básnika Joža Urbana, ktorý vo Zvolene dlho pôsobil.

Zvolenčania sa mohli prejsť námestím, vychutnať si nedeľu, ktorá bola príjemná naozaj do neskorého večera. Pre deti bola pripravená rozprávka s Divadlom z domčeka. Uprostred námestia sa o chvíľu nato rozložil Michal Cvoliga s bábkovým pouličným divadlom. Deti otvárali oči nad spievajúcou bábkou, niekedy sa jej báli, inokedy pristúpili bližšie. Oddýchnuť si potom mohli pod stromom v tzv. Zvolenskej obývačke. Tá bude v budúcnosti priestorom pre neformálne stretávanie sa ľudí a mimovládnych iniciatív.

_MG_1781Korzo však bolo aj pohľadom do súčasnosti. Vyhlásenie výsledkov Zvolen city si ty potvrdilo, že vo Zvolene žijú aj mladí ľudia, ktorí majú na dianie svoj názor. „Keď sa povie Zvolen, mne sa zatočí hlava, lebo sa mi vybaví veľa vecí. Prvé, čo sa mi vybaví je domov. Potom sa mi vybaví Dom oficierov, ktorý máme na sídlisku,“ hovoril Jakub Barjak zo 4.A ZŠ Hrnčiarskej. So spolužiakmi Samuelom Krnáčom a Marekom Schallerom získal špeciálnu cenu poroty za svoje animované video. „Zvolen je pre mňa veľmi pekné mesto. Je tu plno akcií a podujatí, na ktoré ma baví aj sa pozerať, aj ich natáčať,“ povedal ôsmak Michael Mottl, ktorý získal cenu v kategórii druhý stupeň strednej školy. Pre Nikolu Regecovú je Zvolen hlavne o ľuďoch. „Robíme to všetko pre nich a je to o nich,“ dodala aktívna absolventka Gymnázia Ľudovíta Štúra.

Už v nedeľu 14. júna môžete Zvolenské korzo zažiť opäť. Od 17-tej hodiny sa na hlavnej scéne predstaví Hudobno tanečné štúdio Zvolen, neskôr protagonisti známeho telvízneho programu Súdna sieň. O 19-tej vystúpia študenti súkromného konzervatória Pink Harmony Academy a večer zahrá kapela PACIPACIFIK. Pre deti bude opäť pripravené vystúpenie Divadla z Domčeka o 17tej, pripravené bude aj pouličné divadlo a tiež tvorivé dielne pre deti. Na Námestie SNP vás opäť môže priviesť historický autobus. Ten odchádza z konečných zástavok SAD na Západe (o 15.20 h), Zlatom Potoku (15.50 h) a Sekieri (16.25 h).