ZVonline (Zuzana Žiaková) | 20.3.2011

V Music Rock Café sa hral metal

Koncertný program podniku Music Rock Café pokračoval v sobotu 19.marca vystúpením štyroch metalových kapiel. Akcia nazvaná NOISE part II bola pokračovaním úspešnej Noise part I, ktorá sa odohrala v novembri minulého roku. Zahrali na ňom Češi Smashed Face a ďalšie štyri kapely zo Slovenska. Tento krát sa koncert niesol v domácejšom duchu.

Zahrali u nás už dobre známe kapely zo Zvolena a Banskej Bystrice. Koncert zorganizoval gitarista skúsenej kapely Pyopoesy, ktorej história siaha až do roku 1996. Pozval si na pomoc mladé ale napriek tomu hudobne vyzreté kapely ako Byč a Nevaloth a tiež nováčika zo Zvolena, kapelu Lethal Tears, ktorá na poseldnú chvíľu nahradila kapelu The Legends Burning Ham, ktorá nemohla prísť.

Koncert otvorila o kapela Lethal Tears, pre ktorú to bol zatiaľ iba druhý koncert od ich vzniku. Napriek tomu sa im podarilo príjemne rozohriať mrazivý priestor v Music Rock Café.  Príjemným spestrením, v porovnaní s čisto mužským zložením kapiel hrajúcich po nich bolo, že v tejto kapele zahrali dve ženy.  Speváčka Denisa a bubeníčka Rózka. Predstavili svoj vlastný repertoár a  koncert ukončili piesňou Hallowed Be Thy Name od Iron Maiden. Ich heavy metalové vystúpenie rozpulzovalo atmosféru a pripravilo ľudí na drsné pokračovanie, ktoré divákom naservírovala kapela Nevaloth.

Táto zvolenská kapela, ktorej štýl sa dá opísať ako atmosférický black metal, predviedla svojim domácim fanúšikom obľúbenú povinnú jazdu niekoľkých piesní z ich debutového albumu La Diabolica Commedia a okrem toho pridala aj  nové piesne, ktoré poputujú na ešte len pripravovaný album. Uprostred koncertu  zišiel spevák  Delgrast z pódia medzi ľudí a tak dostal skalný fanúšik Rasťo možnosť zaspievať si s kapelou. Nevaloth svoje vystúpenie ukončil piesňou Jama Pekel od českej black metalovej kapely Master’s Hammer. Pod pódiom konečne začalo pogo, ktoré rozprúdil spevák skokom medzi ľudí ale hneď po konci piesne muselo skončiť.

Po krátkom zvučení prišla na rad banskobystrická kapela Pyopoesy. Táto death metalová kapela zavítala do Zvolena po celom roku a zahrala výber zo svojich starších aj novších piesní. Zohraná partia hudobníkov z Pyopoesy ešte viac rozhorúčila atmosféru v klube. Roky, ktoré strávili spoločným hraním sformovali kapelu, ktorá nemá na miestnej scéne obdobu. Špeciálna vďaka patrí najmä gitaristovi z tejto kapely, ktorý akciu zorganizoval a poskytol aj priestory klubu.

Koncert uzatvorila ďalšia death metalová pecka z Banskej Bystrice, kapela Byč. Predstavili svoje novšie piesne a dokonca pridali aj jednu úplne novú, ktorú ešte pred ľuďmi nehrali. Po koncerte nasledovala už len pravá metalová „afterparty“.

Fotogaléria