TS organizátorov (J. Dodok) | 25.6.2012

V meste budú rozdávať objatia

Študenti z celého Slovenska pripravili jedinečný projekt Hug Day 2012, ktorý sa uskutoční 27. júna 2012. Viac ako 60  stredoškolákov a vysokoškolákov sa v tento deň vydá do ulíc, aby svojim objatím mohli potešiť ľudí okolo seba a vrátiť im úsmev späť na tvár.

Podujatie bude prebiehať v ten istý deň v mestách: Banská Bystrica, Zvolen, Prešov  a pridá sa Lučenec. Študenti sa pokúsia o vytvorenie slovenského rekordu v počte objatí za jeden deň.

,,Ľudia sa v dnešnej dobe neustále ponáhľajú, čelia zbytočnému stresu a zabúdajú na seba i na druhých. Existuje množstvo spôsobov ako priniesť medzi ľudí radosť. Najkrajším spôsobom sa nám zdalo práve objímanie a preto sme rozhodli zorganizovať Hug Day 2012,” predstavuje Jaroslav Dodok, hlavný organizátor podujatia.

Myšlienka objímaní sa pred nedávnom dostala aj na Slovensko. Doteraz sa však nikto nepokúsil spojiť 4 mestá, nehovoriac o tom, že organizátormi podujatia sú študenti. Mladí ľudia tak dostali priestor na to, aby si mohli zdokonaliť svoje organizačné i komunikačné zručnosti. Vo svojich mestách vytvorili lokálne tímy, ktorých úlohou bude celý deň rozdávať radosť, štastie a objatia. Taktiež budú dostatočne viditeľný, pretože vo svojich rukách budú držať transparenty s nápisom “Objatie zadarmo” alebo “Free Hug” a na sebe budú mať oblečené tričká s nápisom “Give me a hug”.

Vo Zvolene na Námestí SNP je začiatok akcie naplánovaný o 10-tej hodine.