Jedna z najpopulárnejších folklórnych skupín nielen na Kysuciach, Kysucký prameň z Oščadnice, vystúpi vo Zvolene 26. júna. Kapela je jednou z najznámejších na televíznej stanici Šlágr TV.

zvolen1Nezabudnuteľné melódie heligónky, doplnené príjemným spevom lahodia mnohým priaznivcom tradičnej muziky.

Kysucký prameň pôsobí na scéne ľudovej hudby už od roku 1997 s cieľom uchovať pre ďalšie generácie tradície ľudových piesní, ktoré po stáročia vytváral chudobný kysucký ľud. Vznikla v Oščadnici na základe krásnej heligonkárskej tradície. Od decembra 2012 začala Kysucký prameň propagovať TV Šlágr a odvtedy nastal v v tejto kapele veľký zlom, pretože sa stala okamžite jednou z najpopulárnejších kapiel účinkujúcich v tejto TV. Kysucký prameň si obľúbilo veľké množstvo fanúšikov heligónky po celom Slovensku a Čechách. Takisto hudba Kysuckého prameňa je veľmi žiadaná aj v rádiách, ktoré hrajú ľudový žáner. Za svoje pôsobenie vydali už 11 CD nosičov a kapela napreduje neustále ďalej a tvorí nové albumy, na ktorých už nie je len ľudová pesnička, ale aj vlastná – autorská. V súčastnosti sa predstavujú na koncertoch v zložení: kapelník- Jozef Smolka, Karol Časnocha, Patrícia Čepcová, Libuša Gužíková, Ján Bazger, Ján Jendrišák a Danuša Bartošová.

Vo Zvolene sa predstavia 26. júna o 18-tej hodine v Kultúrnom dome Podborová. Predpredaj vstupeniek prebieha prostredníctvom siete Ticketportal alebo v Caffé bare Santtos na Námestí SNP 24/37.