TS DJGT (Uršuľa Ferenčuková) | 3.11.2015

V adventom období poteší deti v DJGT Hľadanie Mikuláša

V Divadle J. G. Tajovského vo Zvolene sa môžete príjemne naladiť na prichádzajúce vianočné sviatky. Pri hľadaní Mikuláša obídete s humorom, hravosťou a fantáziou celý svet.

mikulas03Autorská rozprávka Uršule Ferenčukovej v réžii Richarda Sanitru prináša príbeh o chlapcovi Dankovi, ktorý sa nevie dočkať Mikuláša s darčekmi a tak sa ho pomocou čarovnej rolničky vyberie hľadať. Všade na svete má však Mikuláš inú podobu! Príbeh je určený pre deti od troch rokov, ktoré hravou formou spoznajú miesta na mape a spoločne sa naladia na príchod vianočných sviatkov. Chlapec Danko sa stretne so severskými škriatkami, urečnenými elfami, morským krabom, cestuje do Afriky či k protinožcom do Austrálie, ale až na záver pochopí, akým správaním si svoj darček zaslúži.

Obnovená premiéra sa uskutoční v nedeľu 15. novembra 2015 o 15.00 v sále DJGT. Po premiére pripravilo divadlo tvorivé dielne, kde si budú môcť deti vytvoriť vlastné vianočné ozdoby.

V adventnom období ponúka tiež divadlo možnosť dohodnúť odovzdávanie mikulášskych balíčkov po skončení rozprávky divadelným Mikulášom a jeho rozprávkovými priateľmi.

Fotogaléria