Malá kúpeľňa často predstavuje veľké problémy, ktoré by mohli smerovať k výrazným dispozičným zmenám a riešeniam v podobe zväčšenia miestnosti. Avšak môžete sa tomu vyhnúť, keď sa postaráte o dobré rozloženie priestoru, kde vám nebude nič chýbať. Priestranný dojem vám pomôže vytvoriť správny výber nábytku a tiež neutrálne a svetlé farebné odtiene. Práve tie prinesú viac svetla. Začnite s úložným priestorom, ktorý vám umožní vytvoriť miesto na všetky hygienické potreby a zároveň si budete môcť dopriať nerušené pohodlie.

Svetlý obklad a dekor v kúpeľni sa postarajú o dostatok denného svetla, čo celý priestor rozžiari a opticky zväčší. Ak by ste si nevedeli poradiť s výberom farieb, tak zostaňte pri bielej farbe. Prípadne ju môžete doladiť s krémovou alebo jemnými odtieňmi hnedej. Výrazné farby by mohli v kúpeľni pôsobiť chaoticky a celkovo rušivým dojmom.

Zaobstarajte si praktickú poličku

Pri hľadaní priestoru navyše môžete byť kreatívni a využiť tiež steny. V kúpeľni je dôležitý poriadok, pričom ten dosiahnete uložením všetkých hygienických potrieb pre každodenné použitie. V malej kúpeľni oceníte kúpeľňovú poličku, vďaka ktorej získate voľný priestor pre veci, čo používate počas sprchovania. Výhodou poličky je fakt, že je samodržiaca, takže ju budete môcť kedykoľvek premiestniť na iné miesto.

Na poličku môžete využiť aj menší roh miestnosti, čo zostal nevyužitý. Výhodou samodržiacej poličky je jej šikovné riešenie, ktoré vám ušetrí prácu vŕtaním a umiestnením stojanov. Ideálne sú napríklad poličky z nerezu, pretože práve ten sa hodí k čistým líniám a minimalistickému obkladu. Navyše sa tak vyhnete nepraktickým a farebným kombináciám, ktoré môžu pôsobiť zastaralo a nemoderne. Počas sprchovania tak budete mať všetky potrebné hygienické veci takmer na dosah bez toho, aby ste sa museli trápiť v malej a skromnej kúpeľni.

Úložný priestor a štýlový doplnok

K udržaniu dokonalého poriadku budete potrebovať v kúpeľni dostatok úložného priestoru. Pod umývadlo alebo k stene sa hodia komody, kde si budete môcť uložiť všetky kozmetické veci na líčenie alebo každodennú hygienu. Môžete do nej odložiť aj fén, nožnice alebo kefu na česanie vlasov. Okrem komody si môžete tiež zaobstarať menšiu vitrínu, ktorá bude slúžiť najmä na kozmetiku. Komodu môžete skombinovať s moderným zrkadlom, ktoré nájdete v rôznom štýlovom prevedení.

Moderná komoda s úložným priestorom vám pomôže vytvoriť štýlovú a funkčnú kúpeľňu, ktorú budete radi používať. Pri výbere farieb sa môžete tešiť bohatej palete, avšak môžete tiež ostať verní minimalistickým a moderným odtieňom. Vhodnou alternatívou je napríklad biela komoda, keďže tú ľahko zladíte s bielym obkladom. Výhodou je aj opticky zväčšený priestor, ktorý bude pôsobiť naozaj štýlovo. Komodu jednoducho umiestnite pod umývadlo, čím využijete priestor naplno.

Dekoračný prvok s praktickým využitím

Súčasťou každej kúpeľne je aj moderné zrkadlo. Ideálne je, ak je súčasťou skriniek, pričom spojíte úložný priestor s predmetom, čo slúži na našu osobnú úpravu. Výhodou zrkadla je to, že dokáže celú miestnosť opticky zväčšiť a pôsobí ako vkusný dekoračný prvok. Populárne sú okrúhle zrkadlá, ktoré osviežia a zútulnia aj veľmi malú a skromnú kúpeľňu.

Vyhnite sa zbytočným detailom, ktoré vás budú oberať o voľný priestor. Kúpeľňa má byť v prvom rade funkčná a dostatočne veľká pre naše hygienické potreby. V prípade, že máte spojenú kúpeľňu s malou rozlohou, tak dokážete využiť priestor na strane alebo rohy, ktoré vám poskytnú priestor na komodu alebo menšiu poličku.