ZVonline (L. Vričanová), foto: ŠKK | 9.4.2011

Úspešne ukončená sezóna krasokorčuliarskeho klubu

Športový krasokorčuliarsky klub mesta Zvolen (ŠKK Zvolen) 26. marca záverečným karnevalom plným zábavy ukončil sezónu na ľade pre deti a rodičov zúčastňujúcich sa korčuliarskej prípravky. Voľnými jazdami 3.apríla ukončili sezónu aj pretekárky a pokročilí, kde počas klubových previerok predviedli, čo všetko sa počas sezóny 2010/2011 naučili a v čom sa zdokonalili.

Sezóna 2010/2011 bola prvá, počas ktorej sa pretekári zúčastnili pretekov. Za krátky čas sa podarilo vychovať 2 pretekárky, ktoré úspešne reprezentujú ŠKK Zvolen. Obe pretekárky, Barbora Čunderlíková a Dorota Marková sa počas tejto sezóny zúčastnili dvoch pretekov v kategórii „hviezdičky“, a to v Žiline a v Spišskej Novej Vsi. Prvé preteky v Žiline boli rozbehové, kde sa Barborka umiestnila na 10. a Dorotka na 12. mieste spomedzi 19. súťažiacich. Druhé a zároveň posledné preteky sezóny, ktoré sa konali v Spišskej Novej Vsi boli mimoriadne úspešné a potvrdili kvalitnú trénerskú prípravu pretekárok. Barborka sa umiestnila na 4. a Dorotka na 6. mieste spomedzi 15. súťažiacich. V celosezónnom rebríčku „hviezdičiek“ sa pretekárky ŠKK Zvolen umiestnili na 15. a 16. mieste spomedzi 36 „hviezdičiek“ z celého Slovenska a to napriek tomu, že sa zúčastnili iba dvoch pretekov zo siedmych, ktoré boli vypísané pre kategóriu „hviezdičky“.

ŠKK Zvolen vychoval vo svojej korčuliarskej prípravke 43 detí, kurzu korčuľovania pre dospelých sa zúčastnilo 20 rodičov a v skupine pokročilých sa tréningov zúčastňovalo 14 detí.

Okrem iného, ŠKK Zvolen začiatkom roka 2011 zorganizoval v spolupráci s mestom Zvolen, projekt, ktorý umožnil deťom materských a základných škôl naučiť sa pod záštitou trénerov ŠKK Zvolen bezplatne korčuľovať. Ľadovú plochu, potrebnú na výuku, poskytlo mesto Zvolen a zároveň sa tým zatraktívnilo využívanie verejnej ľadovej plochy nie len ako miesta voľného korčuľovania ale aj miesta, kde sa deti naučia bezpečne korčuľovať a zvládať krízové situácie na ľade a priamo tým predchádzať úrazom. Projektu sa zúčastnilo vyše 150 detí.

Fotogaléria