Karatistka Viktória Medveďová sa na súťaži Trstenský pohár 2018 v silnej konkurencii pätnástich súťažiacich vo svojej kategórii kumite dvanásť až trinásťročné ročné do 50 kg umiestnila na striebornom druhom mieste.

Súťaže sa zúčastnili okrem už spomenutej Viktórie Medveďovej aj ďalší pretekári zo zvolenského karate klubu Uraken. Klub reprezentovala Lucia Lukáčová, Lenka Jušková či Matej Môc. Na súťaži však najviac zažiarila najmä Viktória Medveďová, ktorá sa pretekov zúčastnila aj vďaka podpore Nadácie M-Market.

Trénerov potešila jej odvaha, energia, sila bojovať až do konca a nevzdávať sa, čo ju dostalo až do finále. Táto súťaž bola postupovou súťažou na Majstrovstvá Slovenska, ktoré prebehnú počas soboty 1. decembra v Trnave, a ktorých sa talentovaná karatistka určite zúčastní.

Trstenský pohár v karate sa konal začiatkom novembra v Tvrdošíne. Jednalo sa už o dvadsiaty prvý ročník, konkrétne o otvorené Majstrovstvá Stredoslovenského zväzu kadetov a juniorov 2018 a otvorené prvé kolo Stredoslovenského pohára mládeže 2018.