TS nemocnica Zvolen (M. Csergeová) | 4.5.2017

Umývate si ruky správne? Overiť si to budete môcť vo Zvolenskej Európe

V piatok 5. mája si od 12-tej do 17-tej hodiny budete môcť na špeciálnej akcii Nemocnice Zvolen priamo na prízemí Zvolenskej Európy overiť, či si umývate Vaše ruky správnym spôsobom. Otestovať si to budete môcť pod UV lampou.

Tento bežný úkon, ktorý vykonáva každý z nás denno-denne je možno náročnejší, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Najmenším detičkám priamo v obchodnom centre postavička Minka Špinka vyrozpráva svoj príbeh, pomocou virtuálnej rozprávky, a tým ich naučí, ako si správne umyť rúčky.

„Rada by som touto cestou pozvala širokú verejnosť do Zvolenskej Európy v piatok 5. mája 2017 na akciu v rámci Dňa hygieny rúk, kde sa na nich teší kolektív zdravotníkov Nemocnice Zvolen a Minko Špinko,“ dodala s úsmevom organizátorka Jana Krokošová.

Následne Minko Špinko zavíta aj medzi tých najmenších – škôlkarov a školákov základných škôl, kde už je mnohým známy a teší sa stále väčšej pozornosti zo strany ambulantných pacientov, rodičov s deťmi a celej verejnosti nielen zo Zvolena, ale už aj zo širšieho okolia.

Projekt Minko Špinko, prostredníctvom ktorého pravidelne, už niekoľko rokov, zdravotníci nemocnice vstupujú s hygienou rúk do škôl a škôlok, sa stal zaujímavým pre pedagógov aj rodičov.