Tanečná hudba, dav mladých ľudí a blikajúce led tenisky. To sú veci, ktoré sa na diskotékach od 90-tych rokov zatiaľ nezmenili. Svietiace tenisky sú štýlové, praktické a nosiť ich môžete bez ohľadu na vek.

Krátka história

Prvýkrát ich uviedla na trh značka L.A. Gear v roku 1992 a mierila hlavne na mladších zákazníkov. Svietiace tenisky fungovali na princípe dostúpenia na pätu, ktoré aktivovalo led svetielko. Mali obrovský úspech a už v prvom roku sa ich predalo viac ako 5 miliónov. Obľúbenosť klesla až potom, čo sa objavilo znepokojenie kvôli toxickej ortuti v batériách.

Bezpečne, ale štýlovo

Vývoj sa posunul a dnes už na trhu nájdeme led tenisky s klasickou alkalickou batériou, ktorú možno dobíjať – napríklad cez USB kábel. Okrem toho ich nemusíte v daždivom počasí vymieňať za gumáky, väčšina značiek totiž využíva vodeodolný materiál.

Obrovskou výhodou, prečo sa oplatí led tenisky nosiť, je práve výrazné svetielkovanie, obzvlášť ak sa často pohybujete vonku po tme. Nielen že si vás všimnú vodiči áut, ale môžete zvoliť dizajn, ktorý bude vyhovovať vám. Klasicky je led technológia umiestnená v podrážke, ale nájdete aj tenisky, ktoré svietia po celom obvode topánky.

Vďaka svietiacim teniskám vás bude dobre vidieť aj v noci.

Aj pre dospelých

V noci sú praktické vďaka svetelnej funkcii, cez deň však vyzerajú rovnako ako každá iná teniska. To platí pre menšie i tie väčšie veľkosti. Nenechajte sa zmiasť. Led tenisky môžu vyzerať veľmi štýlovo, môžete ich nosiť ako bežnú obuv a v prípade sychravého dňa či večernej prechádzky poslúžia svetelnou funkciou naviac. Alebo ich zoberte na večierok a zahviezdite uprostred parketu.

Led svetielka v podrážke sú vo všetkých možných farbách a odtieňoch.

Svietiace tenisky už nie sú len pre deti a mladých, ponuka je široká a okrem toho, že dobre vyzerajú, za zníženej viditeľnosti vás udržia v bezpečí. Vyberte si tie svoje zo širokej ponuky eObuv.sk.