Mladí folkloristi zo súboru železničiarov Marína pokračujú v tradícii vlastného plesu. Pozývajú na ľudovku, swing aj moderné hity. Chýbať nebude zaujímavá tombola ani darček pre každého hosťa.

Marína ples 2014Tretí ročník Marína plesu sa uskutoční v sobotu 1. februára 2014 v Dome kultúry ŽSR na Sokolskej ulici vo Zvolene. S úderom 18.00 hodiny sa Vám prihovorí garant podujatia, choreograf a vedúci folklórneho súboru Marína, Ján Jamriška. Od slávnostného otvorenia až do neskorých hodín Vás bude programom sprevádzať moderátor.

Zaručenú zábavu sľubujú najmä muzikanti, ktorí tento rok prijali pozvanie organizátorov. Trojica mladých odrastených tanečníkov z Maríny pre Vás aj tentokrát zabezpečila pestrý hudobný program. Po druhý krát na plese vystúpi kapela Temperament Cimbal Orchestra. Mladé, no stále sa rozvíjajúce teleso, tvoria talentovaní hudobníci a speváci, ktorí vyrástli na ľudových piesňach priamo pri zdroji, na Podpoľaní. Postupne sa začali zdokonaľovať aj v iných umeleckých hudobných smeroch, účinkujú vo viacerých zoskupeniach, no ich hlavnou činnosťou ostáva tvorba v tomto jedinečnom kolektíve.

Cieľom organizátorov plesu bolo pozvať všestranných hostí, ktorým je Marína blízka. Takých, čo tvoria jednu veľkú rodinu, ktorá je už takmer polstoročie súčasťou slovenskej kultúry. Preto nie náhodou na plese zahrá aj swingová kapela My traja. Okrem Pavla Kabinu a Štefana Čemana ju tvorí aj Milan Babic. Ako korepetítor bol dlhé roky súčasťou Folklórneho súboru Marína, tanečníkov či muzikantov vychovával aj v iných súboroch či školách. Svojím všestranným talentom naďalej obohacuje nielen folklórnu, ale i celú umeleckú obec.

Vzácnym hosťom tretieho ročníka Marína plesu bude rodák z Tŕnia pri Zvolene, multiinštrumentalista, spevák a folklorista Róbert Puškár. Jeho osobu netreba zvlášť predstavovať, málokto však vie, že vyrástol vo zvolenskom detskom folklórom súbore Zornička, pod vedením Márie Mázorovej. Neskôr študoval v Bratislave a stal sa súčasťou Umeleckého súboru Lúčnica. S kolektívmi aj individuálne stále vystupuje doma i v zahraničí, na svojom konte má množstvo albumov a vďaka mnohým spoluprácam s televíziou, rozhlasom či umeleckými telesami na Slovensku si ho ľudia zamilovali. Krásu a radosť svojho umenia príde rozdať aj návštevníkom Marína plesu.

Hudba, tanec a spev, to všetko nie len na ľudovú nôtu. Vzácni hostia, skvelá nálada a veľký kus umenia. V takomto duchu sa niesli predchádzajúce ročníky jedinečného zvolenského plesu folkloristov z Maríny. Silné tradície vraj vydržia roky, nech je teda takou aj tradícia Marína plesu, ktorého súčasťou sú dobrí ľudia z Podpoľania.