ZVonline (F. Urban) | 31.3.2011

Sobota bude v znamení bežeckých pretekov

V sobotu 2. apríla 2011 zvolenské námestie ovládne 8. ročník bežeckých pretekov pod názvom Zvolenská Corrida. Mesto Zvolen v spolupráci s OZTK Zvolen a Bežeckým spolkom Ľudovíta Gálfyho sa opäť podujalo privítať jar v našom meste zdraviu prospešnou športovou aktivitou.

Štart pretekov je naplánovaný na 11:00 hodinu. Preteky odštartujú pri pamätníku SNP a účastníci  pobežia 830 metrov dlhou traťou bez prevýšenia na pešej zóne Námestia SNP celkovo desať krát. Verme, že pri zdolávaní trate bude priať bežcom aj počasie a naplnia sa predbežné odhady meteorológov na slnečnú sobotu.

Súťažiaci sa ešte môžu prihlásiť elektronicky, prípadne sa môžu prihlásiť aj v deň štartu najneskôr do 10:00 hodiny. Finančné odmeny pre najrýchlejších bežcov  sú naozaj lákavé a to od 10 do 120 eur v závislosti od súťažnej kategórie.

Minuloročné podujatie prialo v hlavných kategóriách najmä zahraničným pretekárom, keď sa v A kategórii radoval z prvenstva Tamás Tóth z Benedek Team Hungary, v B kategórií ho nasledoval krajan Zsolt Benedek z Benedek Team Hungary a C kategóriu ovládol Poliak Zygmunt Liznicky z MOK Mszana Dolna.

Bližšie informácie o prihlásení sa do súťaže ako aj o samotných pretekoch nájdete zverejnené TU.