Na sídlisku Sekier a v jeho okolí sa nachádza viacero miest vhodných na osvieženie a odreagovanie sa od bežných pracovných povinností. Aj keď leto ešte nie je v plnom prúde, teploty nás presviedčajú o inom. Ak po práci nechcete pozerať televíziu, nemusíte za kvalitou jazdiť ďaleko. So stúpajúcou teplotou nás viac láka studená zmrzlina. Aj tú môžete ochutnať v stánku na ulici Rudolfa Jašíka. Zmrznuté potešenie vám nadelia do kornútu od 10:00 do 20:00 hodiny.

Uhasiť chuť po športe takisto nie je náročné. Hneď dve športovo-rekreačné strediská vám ponúkajú svoje služby v podobe rôznych ihrísk, či bazénov. V športovom centre v Sekierskej doline ponúkajú dva tenisové kurty. Jeden je antukový a jeden pokrýva umelá tráva. Ceny sa pohybujú od 4 eur za hodinu. Volejbal môžete skúsiť v piesku a pre plavcov je určený bazén 9×4 m. Nechýbajú ani menej tradičné aktivity ako prírodný šach, francúzska hra petang, či stolný tenis. Dostatočne veľká trávnatá plocha poslúži ako ihrisko pre akúkoľvek hru. Potrebné náčinie je možné vypožičať si. Ak nie ste domáci, k dispozícií sú apartmánové domy a dve chatky. Základné vstupné sa pohybuje od 1,50 eura.

Druhý športový areál sa nachádza v blízkosti Môťovskej priehrady. Takisto disponuje bohatou ponukou športov. Päť plážových ihrísk je prispôsobených na hry volejbal, plážový futbal a menej známy speedminton, teda rýchly bedminton. Návštevníci radi využívajú aj antukový dvorec. Ceny za ihriská sa pohybujú od 4 eur za hodinu. Rakety či lopty sú na požičanie za istý poplatok. Schladiť sa tu v horúcich dňoch môžete vo väčšom plaveckom bazéne s hĺbkou 1,5 m. Najmenší návštevníci sa vyhrajú v malom bazéne s hĺbkou 0,6 m a ak hľadáte niečo medzi, väčšie deti si užijú bazén 9×4,6 m s hĺbkou 1,19 m. Celodenné vstupy od 10:00 do 18:00 budú vašu peňaženku stáť od 1,50 do 2,50 eura. Športový areál taktiež umožňuje ubytovanie v chatke priamo v areály.

Ak preferujete pokojnejšie miesta na oddych, okolie vodnej nádrže Môťová je vhodné na stanovanie, či kempovanie. Takisto si môžete zarybárčiť, avšak dávajte pozor na vyhradené miesta a časy, kedy je chytanie zakázané. A ak máte dávku odvahy, okúpte sa na vlastné riziko.