Decembrový sviatočný čas bude mať o jednu rozprávkovú hviezdu viac. Divadlo Jozefa Gregora Tajovského predstaví deťom novú rozprávku na Dobšinského motívy. Návštevníci premiéry v nedeľu 2. decembra budú mať aj možnosť zapojiť sa do tvorivých dielní, odfotiť sa s rozprávkovými postavami a získať autogramy účinkujúcich hercov.

Pútavá rozprávka O troch krásach sveta sa odohráva v jednom rozprávkovom kráľovstve. Mladý kráľ márne hľadá čarovný vrch s tromi krásami sveta. Namiesto nich nájde krásnu, múdru a skromnú dievčinu, s ktorou sa ožení. Jej závistlivé sestry sú navonok priateľské, ale v skutočnosti sa intrigami usilujú prekaziť ich šťastie. A práve vtedy je kráľ povolaný do vojny.

Klasická rozprávka na Dobšinského motívy je plná napätia, prekvapení a humoru a hovorí o dlhej ceste, ktorá vedie k naplneniu snov. Je vhodná pre deti materských a základných škôl, ako i pre celé rodiny. Má klasickú výstavbu, zaujímavo vykreslené postavy, dobrodružné scény, humor a nadčasové posolstvo o hľadaní hodnôt života vrátane odvahy čeliť svojmu strachu.

Divadlo J. G. Tajovského vo Zvolene pravidelne uvádza tituly určené detskému divákovi. Rozprávka je totiž univerzálnym kľúčom do sveta fantázie. Po návšteve divadla môžu diváci s deťmi ďalej rozvíjať témy rozprávky. To platí aj pre deti materských a základných škôl, s ktorými môžu učiteľky spracovať obsah rozprávky v rozhovoroch či v kresbách.

Uvedenie rozprávky O troch krásach sveta je súčasťou dramaturgického konceptu 70. sezóny DJGT. Divadlo premosťuje minulosť so súčasnosťou a počas jubilejnej sezóny uvádza premiéry textov hier, ktoré už boli v histórii divadla inscenované. Rozprávka Jána Kákoša mala svoju prvú premiéru v roku 1981. Nové režijné naštudovanie pripravil režisér Kamil Žiška so svojím inscenačným tímom, pričom k rozprávke zložil aj hudbu.