Po vlaňajšom rekordnom podujatí majú pred sebou organizátori výzvu, posunúť hranice zážitku z leteckého podujatia. Medzinárodné letecké dni SIAF 2013 sa na Letisku Sliač uskutočnia v dňoch 31. augusta a 1. septembra 2013.

„Vďaka tohtoročnému leteckému podujatiu si návštevníci, organizátori a všetci nadšenci pre lietanie pripomenú hneď niekoľko významných výročí – 20. výročie vzniku Slovenskej republiky, 20. výročie vzniku Ozbrojených síl Slovenskej republiky a 69. výročie Slovenského národného povstania,“ priblížil riaditeľ Slovenskej leteckej agentúry Hubert Štoksa. Táto banskobystrická spoločnosť sa na základe verejnej obchodnej súťaže stala hlavným organizátorom najbližších troch ročníkov Medzinárodných leteckých dní SIAF na základe spolupráce s Ministerstvom obrany Slovenskej republiky. To je stabilne hlavným programovým partnerom podujatia. Na organizácii sa podieľajú aj Ministerstvo vnútra SR, Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR, Letisko Sliač, a. s., Banskobystrický samosprávny kraj a tiež spoločnosť Magnet Press, Slovakia s. r. o., ktorá v minulosti organizovala letecké podujatia na letisku v Piešťaňoch.

Návštevníci si aj tento rok prídu na svoje. „Okrem každoročných účastníkov boli oslovené aj štáty, ktoré je síce namáhavé dostať na letecké dni, no nie nemožné. Už v septembri 2012 sme rozposlali pozvánky do pätnástich krajín – Talianska, Belgicka, Maďarska, Turecka, Poľska, Veľkej Británie, Švajčiarska, Rakúska, Ukrajiny, USA, Francúzska, Holandska, Nemecka, Českej republiky a Ruska,“ prezradil veliteľ Vzdušných síl OS SR brigádny generál Miroslav Korba.

Minulý rok navštívilo počas víkendu letisko na Sliači rekordných 115 tisíc návštevníkov. Medzi hlavné lákadlá patrilo vystúpenie svetoznámej leteckej skupiny talianskeho armádneho letectva Frecce Tricolori či statická ukážka amerického bombardéra B-52 Stratofortress.

Pozrite si všetky príspevky z vlaňajších leteckých dní…