ZVonline.sk, (Eva Müllerová, foto: Aqua-trade) | 24.3.2014

Prekonali sme slovenský rekord v pití vody

V piatok 21.4.2014 sa všetci priaznivci pitia čistej, zdravej a alkalickej vody zišli spoločne na jednom mieste. Námestie SNP vo Zvolene zaplnili ľudia všetkých vekových kategórií, ktorí boli odhodlaní prekonať rekord v pití vody z minulého roka.

fotka 3 Pred rokom si prišlo pripiť na zdravie 185 ľudí. Všetci prítomní verili, že rekord sa spoločnými silami určite podarí prekonať. Počas jednej hodiny sa ľudia postupne zapisovali v stánku, kde dostali fľašku alkalickej vody. O štvrtej hodine boli Zvolenčania vyzvaní na prípitok, hoci aj jedným glgom. Po prerátaní podpisov z prezenčnej listiny sa krásny a slnečný deň ešte vylepšil. Pokus o rekord sa pravdepodobne podarilo prekonať o viac ako sto ľudí. V tomto ročníku sa pokusu o rekord v hromadnom pití vody zúčastnilo 290 ľudí. Pokus o slovenský rekord bude postúpený na registráciu do Knihy slovenských rekordov.

Spoločnosť Aqua-trade Slovakia, ktorá akciu zastrešovala, ďakuje za podporu a zapojenie sa do oslavy Svetového dňa vody a za aktívnu účasť na rekorde. Zvolenčania prekonali samých seba a stali sa tak súčasťou zvolenských dejín.

Cieľom oslavy Svetového dňa vody je pripomenúť si, aká dôležitá je voda pre každého jedného z nás. Upozornenie a informovanie verejnosti o kvalite vôd a význame pitia čistej vody je veľmi dôležité. Dodržiavanie správneho pitného režim môže vyriešiť problémy ako sú únava, zlá nálada, bolesti hlavy, či problémy sa sústrediť. 

Fotogaléria