Vo štvrtok 24.februára zatelefonoval na linku tiesňového volania 155 neznámy muž, ktorý oznámil, že v Kauflande niečo vybuchne. Telefonát bol uskutočnený z mobilného telefónu.

Na základe uvedeného telefonátu bola vykonaná evakuácia osôb a prehliadka troch obchodných domov Kaufland v Banskobystrickom kraji – v Banskej Bystrici, vo Zvolene a v Rimavskej Sobote. Na evakuáciu osôb a prehliadku obchodných domov bolo vyčlenených 43 policajtov. Vykonanými opatreniami a prehliadkou vnútorných ako aj vonkajších priestorov, neboli nájdené žiadne nástražné výbušné systémy. K zraneniam osôb nedošlo. Na základe operatívnych informácií banskobystrickí policajti v stredu 6.apríla večer zadržali podozrivého muža. Ide o 41-ročného Miroslava z Banskej Bystrice, ktorý v súčasnosti žije ako bezdomovec.

Po vykonaní procesných úkonov ho vyšetrovateľ obvinil z prečinu šírenia poplašnej správy. Obvinený bol umiestnený do policajnej cely a vyšetrovateľ spracoval návrh na jeho väzbu. Za tento prečin mu hrozí trest odňatia slobody na 1 až  5 rokov.