Inscenácia bude otvárať 48. ročník Medzinárodného letného divadelného festivalu Zámocké hry zvolenské a uzatvárať 73. divadelnú sezónu v znamení odhaľovania identity.

„Vyhodím si z kopýtka… Práve teraz, na križovatke otroctva a panských obzorov, si ešte vyhodím z kopýtka. A potom, v budúcnosti, si vyzdobím prázdne steny svojho srdca obrazmi spomienok na veľkolepú a spanilú jazdu. Áno, vyhodím si z kopýtka!“

Dennodenne, od svitu do mrku, stojí pomocník Bob za pultom Zanglerovho obchodu so zmiešaným tovarom. Aspoň raz však zatúži zažiť dobrodružstvo. Keď sa ho Zangler s vidinou nastávajúcej svadby rozhodne urobiť svojím spoločníkom, zacíti príležitosť vyhodiť si z kopýtka. Zangler na pár dní odcestuje do hlavného mesta a zverí mu starostlivosť o obchod. Lenže Bob obchod zatvorí a s učňom Krištofom sa takisto vyberú do mesta – v nádeji, že zažijú veľké dobrodružstvo. No prvé, na čo tam natrafia, je Zangler. Ukryjú sa do módneho salóna madam Knorrovej. Bob sa vydáva za niekoho, kým v skutočnosti nemôže byť. A predsa sa ním po chvíli stane. Nastáva neuveriteľná mela a rozkrúti sa kolotoč nedorozumení, ktoré majú ďaleko od toho, čo si Bob s Krištofom predstavovali.

Viac informácií spolu s možnosťou kúpy vstupeniek nájdete na tomto odkaze.