ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 4.4.2021

Počasie vo Zvolene: Teploty zostanú nízke, meteorológovia avizujú aj sneženie

Takmer letné dni pred Veľkou nocou vyčarili úsmev na tvári nejednému z nás. Počas sviatočného obdobia sa však výrazne ochladilo a studeny front má úradovať aj v najbližších dňoch. Vylúčené pritom nie sú ani snehové prehánky.

Pondelok (5.4.) bude vo Zvolene spočiatku jasno, lenže v druhej polovici dňa má pretrvávať zamračená obloha. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať na úrovni okolo mínus dva stupne. Najvyššia denná teplota by nemala prekročiť hodnotu plus štrnásť stupňov.

Utorok (6.4.) má ráno a doobeda prevládať zamračená obloha, pričom k večeru bude prevažne polooblačno. V ranných hodinách nám teplomer ukáže hodnotu mínus jeden stupeň, najvyššia denná teplota v porovnaní s pondelkom výrazne klesne, a to na 7 stupňov Celzia.

Streda (7.4.) sa bude niesť v znamení zamračenej oblohy, avšak s výnimkou rána, kedy nás má sprevádzať jasná obloha. V poobedňajšom a podvečernom čase treba počítať aj s prehánkami v podobe dažďa so snehom. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných mínus dvoch až do popoludňajších šiestich stupňov.

Štvrtok (8.4.) prinesie zamračenú oblohu a počas celého dňa majú pretrvávať i slabšie snehové zrážky. K večeru sa k nim navyše môže pridať aj dážď. Teplota vzduchu počas dňa by nemala byť vyššia ako 4 stupne.

Piatok (9.4.) má byť prevažne polooblačno. Ranná teplota sa má pohybovať na úrovni okolo nuly a cez deň sa ortuť teplomera dostane najviac na hodnotu 9 stupňov.

Sobota (10.4.) bude oblačná. Najvyššia denná teplota vzduchu sa vyšplhá nanajvýš na úroveň 13 stupňov Celzia.

Nedeľa (11.4.) zostane oblačná, pričom sa ráno majú vyskytnúť i slabšie dažďové prehánky. V ranných hodinách nám teplomer ukáže tri stupne nad nulou a počas dňa by sme na ňom nemali zaznamenať viac ako 11 stupňov.