ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 27.6.2021

Počasie vo Zvolene: Pripravme sa na mierne ochladenie, opäť nás neminú ani prehánky

Zdá sa, že si budeme môcť konečne aspoň na chvíľku vydýchnuť. Hoci v úvode týždňa nás ešte potrápia horúčavy, s príchodom júla by malo nastať ochladenie. V niektorých nasledujúcich dňoch navyše treba počítať aj s dažďom.

Pondelok (28.6.) bude vo Zvolene prevažne jasno, pričom má fúkať slabý premenlivý vietor. Ranná teplota vzduchu sa má pohybovať na úrovni okolo šestnásť stupňov. Najvyššia denná teplota by nemala prekročiť hodnotu dvadsaťosem stupňov Celzia.

Utorok (29.6.) má pretrvávať polooblačná obloha. V ranných hodinách nám teplomer ukáže 19 stupňov, najvyššia denná teplota v porovnaní s pondelkom mierne stúpne, a to najviac na 31 stupňov. Pre vysoké popoludňajšie teploty meteorológovia vydali aj výstrahu prvého stupňa.

Streda (30.6.) má byť zamračená. V podvečerných hodinách treba počítať i s dažďom, pričom nie sú vylúčené ani búrky. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných 21 až do popoludňajších 30 stupňov.

Štvrtok (1.7.) zostane zamračený. Opäť sa nevyhneme ani dažďu, ktorý nás bude znova sprevádzať najmä v podvečernom čase. Cez deň by teplota vzduchu nemala byť vyššia ako 25 stupňov Celzia.

Piatok (2.7.) sa bude niesť v znamení polooblačnej oblohy. Ranná teplota sa má pohybovať na úrovni okolo osemnásť stupňov a cez deň sa ortuť teplomera dostane najviac na hodnotu 22 stupňov.

Sobota (3.7.) prinesie množstvo oblačnosti, pričom naše územie majú opäť zasiahnuť i dažďové zrážky. Najvyššia denná teplota vzduchu sa vyšplhá na relatívne príjemných 23 stupňov Celzia.

Nedeľa (4.7.) má byť polooblačná, no v čase okolo obeda treba počítať so zväčšenou oblačnosťou. V ranných hodinách nám teplomer ukáže sedemnásť stupňov a počas dňa by sme na ňom nemali zaznamenať viac ako 21 stupňov.