Na prelome marca a apríla má byť premenlivo, pričom nie sú vylúčené ani dažďové prehánky. Aj v najbližšom týždni sa podľa meteorológov môžeme tešiť na nadpriemerné teploty vzduchu, avšak cez sviatočné obdobie sa má ochladiť.

Pondelok (29.3.) bude vo Zvolene prevažne zamračený. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať na úrovni okolo nuly. Najvyššia denná teplota by nemala prekročiť hodnotu plus štrnásť stupňov.

Utorok (30.3.) má spočiatku pretrvávať zamračená obloha, pričom k večeru už bude prevažne polooblačno. V ranných hodinách nám teplomer ukáže hodnotu plus sedem stupňov, najvyššia denná teplota v porovnaní s pondelkom stúpne, a to najviac na 18 stupňov Celzia.

Streda (31.3.) sa bude niesť v znamení polooblačnej oblohy, avšak s výnimkou rána, kedy nás má sprevádzať veľká oblačnosť. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných plus šesť až do popoludňajších sedemnásť stupňov.

Štvrtok (1.4.) prinesie zamračenú oblohu a počas celého dňa treba počítať s dažďovými prehánkami. Teplota vzduchu počas dňa by nemala byť vyššia ako 15 stupňov.

Piatok (2.4.) má byť prevažne polooblačno, zrážky v podobe dažďa sa vyskytnú už iba v čase okolo obeda. Ranná teplota sa má pohybovať na úrovni okolo osem stupňov a cez deň sa ortuť teplomera dostane najviac na hodnotu 13 stupňov.

Sobota (3.4.) zostane polooblačná, pričom počas obedňajších hodín nie sú vylúčené slabé dažďové prehánky. Najvyššia denná teplota vzduchu sa vyšplhá nanajvýš na hodnotu 10 stupňov.

Nedeľa (4.4.) bude slnečná. V ranných hodinách nám teplomer ukáže jeden stupeň nad nulou a počas dňa by sme na ňom mali zaznamenať  opäť najviac 10 stupňov Celzia.