Tohtoročný máj sa do histórie zapíše ako jeden z najchladnejších. Pomerne nízke teploty sa síce budú spájať aj s prvými júnovými dňami, no v závere týždňa príde vytúžené oteplenie. Na letných 25 stupňov si však ešte nejaký ten čas budeme musieť počkať.

Pondelok (31.5.) bude vo Zvolene prevažne veľká, ráno a večer zmenšená oblačnosť. Ranná teplota vzduchu sa má pohybovať na úrovni okolo siedmich stupňov. Najvyššia denná teplota by nemala prekročiť hodnotu osemnásť stupňov.

Utorok (1.6.) má pretrvávať polooblačná, miestami až zamračená obloha. V ranných hodinách nám teplomer ukáže osem stupňov, najvyššia denná teplota v porovnaní s pondelkom zostane nezmenená, a teda bude opäť najviac 18 stupňov Celzia. Počas celého dňa má fúkať slabý premenlivý vietor.

Streda (2.6.) má byť oblačná, pričom treba počítať aj s početnými dažďovými zrážkami. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných jedenástich až do popoludňajších pätnástich stupňov.

Štvrtok (3.6.) zostane zamračený a o slovo sa znova prihlásia aj prehánky. Cez deň by teplota vzduchu nemala byť vyššia ako 17 stupňov.

Piatok (4.6.) má byť polooblačný, avšak s výnimkou podvečerného času, kedy nás bude sprevádzať jasná obloha. Ranná teplota sa má pohybovať na úrovni okolo trinásť stupňov a cez deň sa ortuť teplomera dostane najviac na hodnotu 21 stupňov.

Sobota (5.6.) prinesie takmer jasnú oblohu, no k večeru očakávame zväčšenú oblačnosť a spolu s ňou by naše územie mali zasiahnuť i slabšie dažďové prehánky. Najvyššia denná teplota vzduchu sa vyšplhá nanajvýš na úroveň 23 stupňov Celzia.

Nedeľa (6.6.) sa bude niesť v znamení polooblačnej oblohy, pričom k večeru sa môžu vyskytnúť i slabšie zrážky. V ranných hodinách nám teplomer ukáže pätnásť stupňov a počas dňa by sme na ňom nemali zaznamenať viac ako 22 stupňov.