Tretí júlový týždeň sa bude niesť v znamení premenlivej oblačnosti, pričom by sa mali vyskytnúť aj slabšie dažďové prehánky. Čo sa týka najvyšších teplôt vzduchu, tie zostanú na prijateľnej úrovni. Tropické teploty by nás v najbližšom čase určite sužovať nemali.

Pondelok (19.7.) bude vo Zvolene prevládať spočiatku veľká oblačnosť, pričom v druhej polovici dňa môžeme očakávať prevažne jasnú oblohu. Ranná teplota vzduchu sa má pohybovať na úrovni okolo devätnásť stupňov. Najvyššia denná teplota by nemala prekročiť hodnotu 27 stupňov Celzia.

Utorok (20.7.) má byť polooblačný, avšak s výnimkou rána, kedy nás bude sprevádzať jasná obloha. V ranných hodinách nám teplomer ukáže 16 stupňov, najvyššia denná teplota v porovnaní s pondelkom klesne, a to na 24 stupňov. V rámci tohto dňa zároveň nie sú vylúčené ani slabšie dažďové prehánky, podľa meteorológov sa vyskytnú najmä v podvečernom čase.

Streda (21.7.) sa bude niesť v znamení slnečnej a jasnej oblohy, no v čase okolo obeda môže pretrvávať zväčšená oblačnosť. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných 17 až do popoludňajších 25 stupňov Celzia.

Štvrtok (22.7.) má pretrvávať polooblačná obloha, pričom si v ranných hodinách ešte budeme môcť vychutnať pohľad na slnečnú a jasnú oblohu. Cez deň by teplota vzduchu nemala byť vyššia ako 23 stupňov.

Piatok (23.7.) zostane polooblačný. Ranná teplota sa má pohybovať na úrovni okolo sedemnásť stupňov a cez deň sa ortuť teplomera dostane najviac na hodnotu 26 stupňov.

Sobota (24.7.) má byť zamračená, pričom by sa miestami mali vyskytnúť aj slabšie dažďové zrážky. Najvyššia denná teplota vzduchu sa vyšplhá na 27 stupňov Celzia.

Nedeľa (25.7.) neprinesie žiadnu výraznú zmenu. Žiaľ, aj počas druhého víkendového dňa má znovu pretrvávať veľká oblačnosť, pričom opäť nie je vylúčený ani dážď. V ranných hodinách nám teplomer ukáže devätnásť stupňov a počas dňa by sme na ňom nemali zaznamenať viac ako 28 stupňov.