ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 14.6.2021

Počasie vo Zvolene: Nižšie teploty dlho nepotrvajú, čaká nás i prvý tropický deň

Studený front, ktorý cez víkend zasiahol i naše územie, ovplyvní ešte aj pondelkové počasie. Následne sa oteplí, pričom meteorológovia predpokladajú, že sa ku koncu tretieho júnového týždňa teploty vyšplhajú až na tropické hodnoty.

Pondelok (14.6.) bude vo Zvolene jasno, prípadne nás bude sprevádzať len malá oblačnosť. Ranná teplota vzduchu sa má pohybovať na úrovni okolo desať stupňov. Najvyššia denná teplota by nemala prekročiť hodnotu dvadsaťjeden stupňov Celzia.

Utorok (15.6.) má pretrvávať znovu jasná obloha alebo len malá oblačnosť, pričom treba počítať so slabým premenlivým vetrom. V ranných hodinách nám teplomer ukáže jedenásť stupňov, najvyššia denná teplota v porovnaní s pondelkom stúpne, a to najviac na 26 stupňov.

Streda (16.6.) má byť polooblačná. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných sedemnástich až do popoludňajších dvadsiatich siedmich stupňov.

Štvrtok (17.6.) zostane polooblačný, avšak s výnimkou rána, kedy má pretrvávať slnečná a jasná obloha. Cez deň by teplota vzduchu nemala byť vyššia ako 26 stupňov Celzia.

Piatok (18.6.) prinesie spočiatku polooblačnú oblohu, neskôr má pretrvávať veľká oblačnosť, no a podvečer si budeme môcť vychutnať slnečnú a jasnú oblohu. Ranná teplota sa má pohybovať na úrovni okolo devätnásť stupňov a cez deň sa ortuť teplomera dostane najviac na hodnotu 29 stupňov.

Sobota (19.6.) sa bude niesť v znamení takmer jasnej oblohy, pričom k večeru očakávame veľkú oblačnosť a spolu s ňou by naše územie mali zasiahnuť i dažďové prehánky. Najvyššia denná teplota vzduchu sa vyšplhá až na tropických 30 stupňov.

Nedeľa (20.6.) má byť oblačná a v druhej polovici dňa i daždivá. V ranných hodinách nám teplomer ukáže rovných dvadsať stupňov a počas dňa by sme na ňom nemali zaznamenať viac ako 24 stupňov Celzia.