ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 11.4.2021

Počasie vo Zvolene: Naše územie zasiahne studený front, opäť sa nevyhneme ani sneženiu

Zima bude znova úradovať. O slovo sa prihlási už v utorok, kedy zažijeme poriadny teplotný šok. Aby toho nebolo málo, hneď nás potrápia i dažďové zrážky a  následne sa k nim pridajú aj tie snehové. Nízke teploty majú pretrvávať až do víkendu.

Pondelok (12.4.) bude vo Zvolene zamračený a počítať treba so slabým premenlivým vetrom. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať na úrovni okolo plus sedem stupňov. Najvyššia denná teplota by nemala prekročiť hodnotu devätnásť stupňov.

Utorok (13.4.) má opäť pretrvávať veľká oblačnosť, no tentokrát sa už k nej pripojí aj dážď. V ranných hodinách nám teplomer ukáže tri stupne nad nulou, najvyššia denná teplota v porovnaní s pondelkom výrazne klesne, a to na 7 stupňov Celzia.

Streda (14.4.) sa bude niesť v znamení zamračenej oblohy, pričom meteorológovia opäť očakávajú aj zrážky. Prehánky v podobe dažďa so snehom by nás mali sprevádzať i počas noci zo stredy na štvrtok. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných plus troch až do popoludňajších piatich stupňov.

Štvrtok (15.4.) neprinesie žiadnu výraznú zmenu. Pretrvávať má znovu veľká oblačnosť, ako aj zmiešané prehánky. Akurát večer by sme už nemali zaznamenať sneženie, pričom dážď ustane až v nočných hodinách. Teplota vzduchu počas dňa by nemala byť vyššia ako 6 stupňov.

Piatok (16.4.) má byť prevažne polooblačno, avšak s výnimkou rána, kedy bude ešte stále pretrvávať zamračená obloha. Ranná teplota sa má pohybovať na úrovni okolo plus štyroch stupňov a cez deň sa ortuť teplomera dostane najviac na hodnotu 11 stupňov.

Sobota (17.4.) zostane polooblačná. Najvyššia denná teplota vzduchu sa vyšplhá nanajvýš na úroveň 15 stupňov Celzia.

Nedeľa (18.4.)  bude spočiatku slnečná a jasná, pričom po zvyšok dňa očakávame polooblačnú oblohu. V ranných hodinách nám teplomer ukáže päť stupňov nad nulou a počas dňa by sme na ňom nemali zaznamenať viac ako 16 stupňov.