ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 25.4.2021

Počasie vo Zvolene: Meteorológovia varujú pred mrazmi, opäť nás neminú ani prehánky

Posledné aprílové dni majú byť zväčša zamračené a daždivé. Okrem toho najbližšie dve rána budú poriadne chladné, SHMÚ dokonca vydal i výstrahu prvého stupňa. Od stredy by však už v rámci tohto týždňa teploty pod bod mrazu klesnúť nemali.

Pondelok (26.4.) bude vo Zvolene prevažne jasno. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať na úrovni okolo mínus tri stupne, pričom meteorológovia pre nízke ranné teploty vydali i výstrahu prvého stupňa. Najvyššia denná teplota by nemala prekročiť hodnotu trinásť stupňov.

Utorok (27.4.) má ráno a doobeda pretrvávať jasná obloha, avšak v druhej polovici dňa treba počítať so zamračenou oblohou. V ranných hodinách nám teplomer ukáže jeden stupeň pod nulou, najvyššia denná teplota v porovnaní s pondelkom mierne stúpne, a to najviac na 14 stupňov Celzia. Aj počas utorka platí kvôli nízkym ranným teplotám výstraha prvého stupňa.

Streda (28.4.) prinesie nielen množstvo oblačnosti, ale aj dažďa. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných plus dvoch až do popoludňajších dvanásť stupňov.

Štvrtok (29.4.) zostane zamračený a daždivý. Navyše prehánky nás majú sprevádzať i počas noci zo štvrtka na piatok. Cez deň by teplota vzduchu nemala byť vyššia ako 15 stupňov.

Piatok (30.4.) má spočiatku znova pretrvávať veľká oblačnosť, pričom meteorológovia ráno nevylučujú ani dážď. Už počas doobedia však nastanú zmeny. Zrážky ustanú a následne sa začne rozpadať aj oblačnosť. V druhej polovici dňa by nás mala sprevádzať takmer jasná obloha. Ranná teplota sa má pohybovať na úrovni okolo jedenásť stupňov a cez deň sa ortuť teplomera dostane najviac na hodnotu 14 stupňov.

Sobota (1.5.) bude zamračená, avšak s výnimkou podvečera, kedy má byť polooblačno. Najvyššia denná teplota vzduchu sa vyšplhá nanajvýš na úroveň 15 stupňov.

Nedeľa (2.5.) sa bude niesť v znamení takmer jasnej oblohy. V ranných hodinách nám teplomer ukáže sedem stupňov nad nulou a počas dňa by sme na ňom nemali zaznamenať viac ako 13 stupňov Celzia.