ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 11.7.2021

Počasie vo Zvolene: Meteorológovia varujú pred búrkami, dážď bude takmer na dennom poriadku

Žiaľ, najbližšie letné dni budú daždivé. Očakávame množstvo prehánok, pričom sa majú vyskytnúť i búrky. Na druhej strane však aspoň budú pretrvávať prijateľnejšie teploty vzduchu. V nadchádzajúcom týždni by sme mali zaznamenať len jeden tropický deň.

Pondelok (12.7.) bude vo Zvolene oblačný a počítať treba i s dažďom. V poobedňajších hodinách zároveň nie sú vylúčené ani búrky, pre ktoré meteorológovia vydali aj výstrahu druhého stupňa. Ranná teplota vzduchu sa má pohybovať na úrovni okolo sedemnásť stupňov. Najvyššia denná teplota by nemala prekročiť hodnotu 26 stupňov Celzia.

Utorok (13.7.) má pretrvávať prevažne veľká, ráno a večer zmenšená oblačnosť, pričom nás opäť potrápia aj dažďové zrážky. V ranných hodinách nám teplomer ukáže 18 stupňov, najvyššia denná teplota v porovnaní s pondelkom stúpne, a to najviac na 30 stupňov.

Streda (14.7.) má byť zamračená, no v čase okolo obeda by nás mala sprevádzať polooblačná obloha. V rámci tohto dňa treba znova počítať aj s dažďom, ktorý má navyše pretrvávať i počas noci zo stredy na štvrtok. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných 21 až do popoludňajších 29 stupňov Celzia.

Štvrtok (15.7.) sa bude niesť v znamení polooblačnej oblohy a s najväčšou pravdepodobnosťou nás opäť neminú ani slabšie dažďové prehánky. Cez deň by teplota vzduchu nemala byť vyššia ako 26 stupňov.

Piatok (16.7.) zostane polooblačný, avšak v čase okolo obeda má pretrvávať zväčšená oblačnosť. Ranná teplota sa má pohybovať na úrovni okolo devätnásť stupňov a cez deň sa ortuť teplomera dostane najviac na hodnotu 27 stupňov.

Sobota (17.7.) prinesie nielen množstvo oblačnosti, ale aj dažďa. Prehánky nás potrápia najmä v druhej polovici dňa, pričom sa podľa meteorológov môžu vyskytnúť i búrky. Najvyššia denná teplota vzduchu sa vyšplhá na relatívne príjemných 24 stupňov Celzia.

Nedeľa (18.7.) má byť polooblačná. V ranných hodinách nám teplomer ukáže dvadsať stupňov a počas dňa by sme na ňom nemali zaznamenať viac ako 27 stupňov.