Po takmer tropických teplotách vzduchu došlo v strede uplynulého týždňa k citeľnému ochladeniu, pričom aj najbližšie májové dni budú pomerne chladné. Zároveň nás opäť neminú ani dažďové prehánky. Tie by sa mali o slovo hlásiť prakticky každý deň.

Pondelok (17.5.) bude vo Zvolene prevažne zamračený, pričom sa popoludní vyskytnú i dažďové prehánky. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať na úrovni okolo osem stupňov. Najvyššia denná teplota by nemala prekročiť hodnotu šestnásť stupňov Celzia.

Utorok (18.5.) má pretrvávať spočiatku znova veľká oblačnosť, avšak tá sa bude postupne rozpadať. Najmä záver dňa by sa už mal niesť v znamení takmer jasnej oblohy. V ranných hodinách nám teplomer ukáže deväť stupňov, najvyššia denná teplota v porovnaní s pondelkom mierne klesne, a to na 14 stupňov.

Streda (19.5.) má byť polooblačná, pričom treba počítať aj so slabšími prehánkami. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných jedenástich až do popoludňajších šestnástich stupňov.

Štvrtok (20.5.) sa bude niesť v znamení takmer jasnej oblohy, opäť nás neminú ani slabšie dažďové zrážky. Meteorológovia predpokladajú, že sa vyskytnú v podvečernom čase. Cez deň by teplota vzduchu nemala byť vyššia ako 15 stupňov.

Piatok (21.5.) má byť oblačný a daždivý, pričom nás prehánky majú sprevádzať i počas noci z piatka na sobotu. Ranná teplota sa má pohybovať na úrovni okolo deväť stupňov a cez deň sa ortuť teplomera dostane najviac na hodnotu 17 stupňov.

Sobota (22.5.) zostane zamračená a opäť treba počítať aj s veľkým množstvom zrážok. Najvyššia denná teplota vzduchu sa vyšplhá nanajvýš na úroveň 14 stupňov.

Nedeľa (23.5.) prinesie už len minimum oblačnosti, pretrvávať má takmer jasná obloha. V ranných hodinách nám teplomer ukáže deväť stupňov a počas dňa by sme na ňom nemali zaznamenať viac ako 13 stupňov Celzia.