ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 7.3.2021

Počasie vo Zvolene: Bude premenlivo, prekvapiť by nás nemali ani snehové prehánky

Cez víkend sa o slovo prihlásila zima a ani v nadchádzajúcich dňoch určite netreba počítať s teplotami, aké pretrvávali ešte aj začiatkom marca. Hoci bude chladno, poteší nás aspoň množstvo slnečných lúčov, aj keď v niektorých dňoch má prevládať skôr veľká oblačnosť.

Pondelok (8.3.) bude vo Zvolene prevažne polooblačno, ráno a večer zmenšená oblačnosť. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať na úrovni okolo mínus päť stupňov Celzia. Najvyššia denná teplota by nemala prekročiť hodnotu plus osem stupňov.

Utorok (9.3.) má byť spočiatku jasno, no postupne bude oblačnosť naberať na svojej sile. V druhej polovici dňa preto treba počítať so zamračenou oblohou. Ranná teplota vzduchu bude okolo mínus šesť stupňov, najvyššia denná teplota v porovnaní s pondelkom klesne, a to na 5 stupňov Celzia. Fúkať má slabý premenlivý vietor.

Streda (10.3.) sa bude niesť v znamení slnečnej a jasnej oblohy. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných mínus štyroch až do popoludňajších šiestich stupňov.

Štvrtok (11.3.) prinesie množstvo oblačnosti a počítať treba aj s dažďovými prehánkami. Počas dňa by teplota vzduchu nemala byť vyššia ako 7 stupňov.

Piatok (12.3.) má byť polooblačný, avšak s výnimkou rána, kedy nás bude sprevádzať zamračená obloha. Ranná teplota sa má pohybovať na úrovni okolo nuly, pričom v tomto čase nie sú vylúčené ani snehové zrážky. Cez deň sa ortuť teplomera dostane najviac na hodnotu 10 stupňov.

Sobota (13.3.) zostane polooblačná. V čase obedňajších hodín by však na našom území mala pretrvávať zamračená obloha. Najvyššia denná teplota vzduchu sa vyšplhá nanajvýš na hodnotu 9 stupňov.

Nedeľa (14.3.) bude zamračená, pričom v druhej polovici dňa sa majú vyskytnúť aj dažďové zrážky. V ranných hodinách nám teplomer ukáže jeden stupeň nad nulou a počas dňa by sme na ňom viac ako 7 stupňov Celzia zaznamenať nemali.