S cieľom premeniť svoj prvý mečbal, nastúpili naši hokejisti na piaty zápas štvrťfinále play-off v Skalici. Dnes sa však Zvolenčanom nepodarilo dostať do tlaku v akom sme ich videli v predošlých zápasoch, čo využila Skalica na zníženie stavu série na 3:2. Zápasu dominovalo hlavne veľké množstvo vylúčení a videli sme aj hromadnú bitku. Hokejisti budú mať druhú šancu na postup už túto sobotu na domácom štadióne o 18:00.

HK 36 Skalica – HKm Zvolen 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Góly: 16. Višnovský (Pálffy, Obdržálek), 23. Obdržálek (Pojkar , Šátek), 60. Višnovský – 53. Puliš (Brabenec)

HK 36 Skalica: Tomek (Kotvan) – Vyrubalík, Šmach, Kloz, Kŕetinský, Jankovič, Pojkar, Gula, Srnec – Pálffy (C), Školiak, Hruška – Obdržálek, Lušňák, Višnovský (A) – Kutálek, Holovič, Šátek – Juraj Jurík, T. Mikúš, Klejna

HKm Zvolen: Trenčan (Škrečko) – Marek Ďaloga, Jindra, Hraško, Juraško,Vantroba, Mucha, Ťavoda, Šiška – Puliš, Brabenec, Čurilla – Slovák, Lukáš Jurík (C), Baláž (A)- Otčenáš, Milan Jurík, Sikela – Méry, Zuzin, Martin Ďaloga

Rozhodovali: Homola, Polák – Novák, Stano

Zápas sledovalo 3004 divákov.

V prvej tretine mali viac z hry naši hokejisti. Z tejto prevahy sa im však nepodarilo vážnejšie ohroziť domáceho brankára Tomeka. Českí rozhodcovia už od začiatku dávali najavo, že si potrpia na čistú hru a tak plynulosť hry narúšali časté vylúčenia. Pre Zvolen bolo osudové vylúčenie Puliša v 15. minúte, po ktorom otváral skóre Višňovský.

Hneď v úvode druhej tretiny prišlo vylúčenie Sikelu. HKm sa oslabenie podarilo ubrániť,ale tesne po návrate potrestaného hráča na ľad inkasovali z hokejky Obdržáleka. Zvolenčanom sa stále nedarilo dostať sa do tlaku aký sme videli v predošlých zápasoch. Zlom v zápase prišiel v 30. minúte kedy Pálffy zákerne narazil na mantinel Puliša. Na tento zákrok okamžite reagoval Ťavoda, ku ktorému sa pridali ďalší hráči Zvolena čo vyústilo do hromadnej bitky. Nasledovali tresty do konca zápasu pre Ťavodu a Slováka a po dve minúty dostali Čurilla a Juraško. Pálffy nepochopiteľne dostal za svoj faul len dve minúty a k nemu si tiež na dve minúty sadol Vyrúbalík. Zakrvavený Puliš sa už do konca tretiny na ľade neukázal. Rozhodca stihol ešte vylúčiť dalších dvoch hráčov a jednému udeliť osobný trest na 10 minút za komenty, takže do prestávky sa už hráči na obidvoch stranách nedokázali dostať do tempa.

Na začiatku tretej časti hry sa opäť predviedol Pálffy, ktorý úderom hokejkou do tváre zložil na zem Mareka Ďalogu. Nasledoval opäť len dvojminútový trest. Takmer celý zvyšok stretnutia bol už len prehliadkou vylúčení a osobných trestov. Našu striedačku najviac zasiahlo vylúčenie na dve minúty plus do konca zápasu za protesty pre Mareka Čurillu. Aj napriek preriedenému kádru sa však v 53. minúte podarilo Zvolenčanom znížiť. Osamotený Puliš, už v novom drese a s ochrannou maskou, tesne pred bránou prekvapil zaskočeného Tomeka. Tlak do ktorého sa dostával Zvolen však zastavilo práve vylúčenie Puliša. Konečné skóre upravil strelou do prázdnej brány Višňovský.