text: KM, foto: HKm Zvolen | 2.3.2011

Odolajú zvolenské hradby aj po tretíkrát?

V stredu a vo štvrtok čaká hokejové mesto na strednom Slovensku pokračovanie štvrťfinálových zápasov Play-off. Najatraktívnejšia dvojica v tohto sezónnych vyraďovacích bojoch sa teraz stretla historicky prvýkrát a spokojnejší môžu byť určite „bryndziari“. Odniesli si z Bystrice dve mimoriadne cenné víťazstvá.

Ako sa darilo Zvolenčanom od historicky prvého titulu v sezóne 2000/2001?

Slávna éra Richard Šechného, Jaroslava Toroka, Dušana Mila, či Róberta Pukaloviča je všetkým dobre známa. Zvolenčania sa tešili z majstrovského titulu v sezóne 2000/2001 pod vedením Ernesta Bokroša. Po vynikajúcom prvom mieste v základnej časti nakoniec porazili vo finále Play-off Duklu Trenčín 3:1 na zápasy.

V sezóne 2001/2002 chceli zverenci Ernesta Bokroša nadviazať na predchádzajúci úspech, ale do cesty sa im postavil bratislavský Slovan a tím HKm sa musel uspokojiť s druhým miestom.

Ernest Bokroš ostal pri trénerskom kormidle aj v sezóne 2002/2003, no HKm porazil v semifinále tím HC Košice a tak skončili na tretej priečke.

Po výluke v NHL sa vo zvolenskom drese predstavili Richard Zedník, Vladimír Orságh a Michal Handzuš. Zvolenskí priaznivci si sezónu 2004/2005 mimoriadne užívali, ale ich tím vo finále napokon nešťastne podľahol  Slovanu Bratislava a prehral 3:4 na zápasy. Titul oslavovali Bratislavčania na zvolenskom ľade, čo bolo obrovské sklamanie. „Hviezdna sezóna“- konečné druhé miesto.

Nevydarená sezóna 2005/2006 pod vedením Petra Mikulu sa skončila konečným piatym miestom. „Bryndziari“ prehrali už vo štvrťfinále s neskorším víťazom T-Com extraligy MsHK Žilina 0:4 na zápasy.

Ďalšie dve sezóny pod taktovkou trénera Ladislava Svozila sa Zvolenčania umiestnili na nepopulárnom štvrtom mieste, kedy prehrali v semifinále so Slovanom a na šiestom mieste po štvrťfinálových bojoch s tímom HK 36 Skalica.

V sezóne 2008/2009 došlo k ďalšej výmene na trénerskom poste a tím viedol Miloš Holaň, ktorý obsadil so Zvolenom konečné štvrté miesto. Po veľmi nevydarenej sezóne 2009/2010 sa počas Play-off  vrátil pod Pustý hrad Ernest Bokroš a trénerom bol doteraz. V súčastnosti zažíva na zvolenskej lavičke premiéru Jozef Škrak a Zvolenčanom sa veľmi darí.

HKm Zvolen bol síce v roli outsidera, ale zápasy Play-off majú úplne iný náboj. „Barani“ sa nemienia určite vzdať, pod Pustý hrad cestujú veľmi odhodlaní a chcú vrátiť sériu na domáci ľad. Po svalovom zranení opory tímu Miroslava Šimonoviča a po piatich prehratých zápasoch ešte v základnej časti to budú mať zverenci trénera Milana Staša veľmi ťažké. Musia sa pozitívne naladiť a zastaviť „gólostroj“ rozbehnutého zvolenského tímu. Či sa im to podarí sa ukáže v nasledujúcom zápase. Na zvolenskom štadióne sa očakáva vysoká návšteva, všetci sú dobre naladení a budú povzbudzovať v rytme zvolenskej hokejovej hymny.