Počasie v 21. kalendárnom týždni sa opäť ponesie v duchu pranostiky „Studený máj – v stodole raj“.  Meteorológovia očakávajú ochladenie a hrozí aj väčšie riziko dažďových prehánok či búrok.

BBO_5820
Krásnym slnečným dňom zrejme na čas odzvonilo…

V pondelok (20.5.) bude prevažne oblačno, poobede sa môže oblačnosť zmenšiť. Najvyššia denná teplota dosiahne + 21 stupňov Celzia. V noci klesne teplota na + 8 stupňov. Zrážky sa vyskytnú len veľmi ojedinele.

V utorok (21.5.) už pravdepodobne slnko na nás nevykukne a obloha bude celý deň zamračená. Z toho dôvodu je v popoludňajších hodinách možný výskyt dažďových prehánok. Denná teplota vystúpi na + 19 stupňov Celzia, v noci klesne opäť na + 8 stupňov.

Aj v stredu (22.5.) bude pretrvávať oblačné počasie. Očakávané sú búrky aj dážď. Cez deň sa vzduch ohreje na + 19 stupňov Celzia, na noc predpovedajú meteorológovia okolo + 9 stupňov.

Vo štvrtok (23.5.) k zmene počasia nedôjde. Nepríjemnému počasiu budú dominovať zrážky a obloha plná oblakov. Navyše sa o niekoľko stupňov schladí a cez deň bude maximálne + 17 stupňov Celzia. V noci sa bude teplota pohybovať okolo + 7 stupňov.