Už túto stredu na vás čaká v banskobystrickom multikine CINEMAX exkluzívna predpremiéra filmu Eštebák. Ide o premietanie spojené s účasťou tvorcov – režiséra filmu Juraja Nvotu a scenáristu Ľubomíra Slivku. Okrem toho sa budete mať možnosť stretnúť so samotnými hercami Jiřím Mádlom a Michaelou Majerníkovou, no a nebude chýbať ani autor pesničky Tvoja sloboda Tomi Popovič.

Tento týždeň si v slovenských kinách budete mať možnosť pozrieť nový film Eštebák, ktorý na Slovensko od 19. 4. uvedie spoločnosť Continental film. Ide o Slovensko-Česko-Poľskú trpkú komédiu o živote v nie tak dávnej minulosti. Vo filme si zahralo množstvo známych slovenských a českých hercov, ako Ady Hajdu, Jan Budař, Jiří Mádl, Martin Geišberg, Michaela Majerníková, Ondřej Vetchý, Szidi Tobias, Táňa Pauhofová, Marek Geišberg a mnoho ďalších.

eŠteBák je trpká komédia, ktorá sa odohráva v časoch najťažšej normalizácie v období po okupácii ČSSR vojskami Varšavskej zmluvy. V časoch, kedy sa za vtipy o komunistoch išlo do basy, bývanie v panelákoch, farebný televízor a telefón boli výsadou vyvolených a udávanie bolo národným športom.

Adam je rádioamatér. Z nevinného koníčka sa stáva profesionálny nástroj režimu. Za získané výhody, však musí zaplatiť plnením rozkazov, ktoré ničia životy iných a stratou vlastnej slobody. A jediným spôsobom ako nestratiť zdravý rozum a sebaúctu je “prechcať” práskačov, udavačov a fízlov…

V stredu osemnásteho apríla si môžete v multikine CINEMAX Banská Bystrica vychutnať túto novinku v spoločnosti tvorcov Juraja Nvotu, Ľubomíra Slivku, hlavných protagonistov Jiřího Mádla a Michaely Majerníkovej a Tomiho Popoviča, autora singlu k filmu Eštebák Tvoja sloboda. Autogramiáda sa začne pred premietaním filmu o 17.45 h v priestoroch multikina. Lístky na túto akciu si môžete zakúpiť na pokladni kina alebo na stránke CINEMAXu. Vždy aktuálne informácie o novinkách v domácej a svetovej kinematografii, o akciách multikina a oveľa viac sa dozviete na facebook stránke banskobystrického Cinemax-u.

Trailer k filmu:

Tomi Popovič – Tvoja sloboda: