Nemocnica Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL, tento týždeň umiestnila do spoločného pavilónu elektricky polohovateľné postele, zo 72 kusov, ktoré venovala ako humanitárny dar organizácia Maltézskych rytierov zo Švajčiarska.

nove_luzkoIde o postele vo výbornom stave, ktoré by ako nové stáli viac než 1 200 € jeden kus. Nemocnica by si takúto investíciu momentálne nemohla dovoliť. Najväčším pozitívom je najmä omnoho lepší komfort pre pacientov. Pre sestričky a ďalší personál, ktorý denno-denne manipuluje s pacientmi, je neoceniteľným prínosom elektrická polohovateľnosť chrbta, nôh a hlavy pacienta a výšková nastaviteľnosť, čo bolo na starých posteliach možné len mechanicky a mnohokrát sestričky na nastavenie nemali dosť fyzických síl.

Aj keď nemocnica lôžka dostala darom, investovala do prepravy, kúpy nových matracov, potrebných úprav a do inštalácie postelí viac ako 6 000 €.

 „Na základe dotazníkov spokojnosti pacientov s hospitalizáciou vieme, že práve kvalita postelí a matracov je jednou  z najčastejších príčin sťažností na pobyt v nemocnici. Veríme, že toto je ďalší krôčik na dlhej ceste modernizácie, ktorým vychádzame v ústrety našim pacientom,“ hovorí MUDr. Jozef Botka, riaditeľ nemocnice.