V nedeľu 28. júla bola vo večerných hodinách vyslaná hliadka železničnej polície zo Zvolena k udalosti, ku ktorej došlo na železničnej trati v úseku neďaleko obce Hronská Dúbrava. Na mieste zasahovali aj príslušníci Hasičského a záchranného zboru, miestni dobrovoľní hasiči i zdravotní záchranári. V dôsledku nehody boli viaceré vlaky na trati odrieknuté.

V dôsledku nepriaznivého počasia, silného dažďa došlo k pádu stromu na železničnú trať, kde následne prichádzajúci vlak narazil do spadnutého stromu. Išlo o vysoký strom, ktorý vyvrátilo zo šikmého svahu pri hlavnej ceste aj s koreňom a spadol krížom cez hlavnú cestu, cez obidva jazdné pruhy a zasiahol aj na železničnú trať.

„Po príchode policajnej hliadky k stojacemu vlaku sme zistili, že ide o osobný vlak, ktorý smeroval zo Zvolena do Levíc, na ktorom bolo v prednej časti rozbité vrchné čelné okno, poškodená kabína. V dôsledku zrážky došlo k ľahkému zraneniu rušňovodiča, ktorý uviedol, že už nedokázal zrážke zabrániť. Hliadka sa ďalej skontaktovala s vlakvedúcim, ktorý zranený nebol. V čase zrážky sa vo vlaku nachádzalo 23 cestujúcich a ani jeden z nich neutrpel žiadne zranenia,“ priblížila hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici Petra Kováčiková.

Následne polícia dôkladne prešla a skontrolovala celý vlak, osobne hovorili s každým cestujúcim, pričom sa uistili, či nikto nepotrebuje lekársku pomoc. Hliadka spoločne s vlakvedúcim upokojila všetkých vystrašených cestujúcich a následne nato sa dostavila hliadka polície zo Žiaru nad Hronom, ktorá odviezla rušňovodiča k rýchlej zdravotnej pomoci, ktorá sa pre spadnutý strom nemohla urýchlene dostaviť k vlaku. Polícia postupne všetkých cestujúcich po skupinkách previezla do priestorov železničnej stanice v obci Hronská Dúbrava, ktorá je neďaleko. Spolu s vlakvedúcim organizovane po skupinkách pomohla všetkým cestujúcim aj s batožinou prejsť bezpečne na hlavnú cestu. Vzhľadom na silný dážď s prevozom cestujúcich prišla pomôcť aj hliadka polície zo Žiaru nad Hronom.