Celkom 20 kusov nových matracov zakúpila v týchto dňoch Nemocnica Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL. Investícia v celkovej hodnote 1500 eur zvýši komfort pacientkam na gynekologicko-pôrodníckom oddelení.

DSCN0387-300x225Matrace sú vyrobené z kvalitných materiálov, ktoré sa dokážu najlepšie prispôsobiť telu a obmedzia protitlak spôsobujúci bolesti a časté otáčanie sa na matraci. „Našim prvoradým cieľom je poskytovať čo najlepšiu odbornú zdravotnú starostlivosť s ohľadom na individuálne potreby našich pacientok. Dôkazom spokojnosti sú naše usmievavé pacientky, mamičky a ich ratolesti,“ uviedla vedúca pôrodná asistentka gynekologicko – pôrodníckeho oddelenia Mgr. Katarína Farbiaková.

Oddelenie gynekológie a pôrodníctva poskytuje komplexnú starostlivosť v tehotenstve, počas pôrodu a v šestonedelí. Nemocnica Zvolen má status Baby Friendly Hospital, čo znamená, že podporuje obetavé materstvo a dojčenie a tým zlepšuje zdravie detí a matiek.  „Ročne hospitalizujeme viac ako 1600 pacientok, vykonáme vyše 750 operačných výkonov, odvedieme 858 pôrodov a ambulantne ošetríme viac než 2000 pacientok,“ dodáva Mgr. Farbiaková.