PR článok | Foto: Photographee.eu / Shutterstock.com | 23.3.2021

Nedarí sa vám rýchlo zaspať, tieto triky by mohli konečne zabrať

Máte ťažkosti so zaspávaním a každá jedna vaša snaha sa mení na nemožnú misiu? Dôvodov nespavosti môže byť hneď niekoľko. My však máme pre vás zoznam možností, na základe ktorých môžete zaspávať rýchlo a bez veľkých starostí.

Ak vám teda počítanie oviec pred spaním už nepomáha, prečítajte si naše jednoduché tipy, ktoré vám pomôžu stráviť menej času zaspávaním a viac zdravým spánkom.

Prečo sa vám nedarí rýchlo zaspať?

Aby ste odstránili zo svojho života chronickú nespavosť, musíte vedieť, čo ju najčastejšie spôsobuje. Nie vždy je dôvodom len stres. Niektorí ľudia sú na nespavosť náchylnejší.  Spôsobuje to biologická a psychologická vlastnosť nervového systému a životný štýl.

Ďalším najčastejším dôvodom nespavosti sú choroby, ktoré sprevádzajú bolesti alebo svrbenie. Takéto nepohodlie potom bráni človeku zaspať.

Zmeny hormonálnych hladín vplývajú na nás tiež. Menopauza je jedným z veľkých faktorov vyvolávajúcich nespavosť. Určite môžu byť za tým ale aj rôzne iné dôvody. Ak ich spoznáte a včas odstránite, uvidíte, že budete na tom lepšie.

Takto môžete rýchlo zaspať

Najjednoduchší recept na kvalitný a príjemný spánok je pohodlná manželská posteľ, vankúš, prikrývka a vetraná spálňa

  • Urobte si návyk. Choďte spať vždy v rovnakom čase, aby vaše telo vedelo, kedy je na spánok ten pravý okamih a vaše vnútorné hodiny (cirkadiánne rytmy) tiež vedeli, že je začiatok noci.
  • bte sa. Fyzická aktivita, pozitívne emócie a správna strava sú základ úspechu. Je ale dôležité, aby sa intenzívna záťaž tela skončila a intenzita vášní ustúpila niekoľko hodín pred spaním.
  • Relaxujte! Hodinu pred spaním by ste mali stlmiť svetlá, vypnúť všetky elektronické zariadenia, dokončiť všetky dôležité veci a stráviť tento čas pokojne.
  • Pred spaním si urobte zoznam úloh na zajtra. Váš mozog tak prestane myslieť na nepotrebné.
  • Dbajte aj na včasnú výmenu posteľnej bielizne a venujte pozornosť aj hygiene.

Dúfame, že budú pre vás v boji proti nedostatku spánku tieto tipy užitočné a nápomocné.