Študenti triedy TE.A z Gymnázia Ľudovíta Štúra vo Zvolene zvíťazili v krajskom kole celoslovenskej súťaže Jesenný Woca Bee v učení cudzích jazykov. Do konca tohto roka sa tak budú usilovať o titul najusilovnejších študentov cudzích jazykov na Slovensku.

Súťaží sa vo všetkých cudzích jazykoch a výhradne online. Jesenný Woca Bee šampionát prebieha na slovenských základných a stredných školách od začiatku októbra, pričom hlavným kritériom hodnotenia je usilovnosť žiakov v učení sa novej slovnej zásoby. Výhercovia postúpili v novembri do krajských súťaží, a tí najlepší z každého kraja aktuálne bojujú o výhru v celoslovenskej súťaži. V Banskobystrickom kraji zvíťazili študenti z triedy TE.A na Gymnáziu Ľ. Štúra vo Zvolene.

Víťazi z Banskobystrického kraja majú veľmi dobré šance na celkové víťazstvo. V novembri dosiahli každý deň priemerne 732 Woca Points na žiaka, čo je zatiaľ najlepší výsledok na Slovensku. Jeden zo študentov, Marek Koreň, sa zároveň stal víťazom krajskej súťaže jednotlivcov s celkovým ziskom 129 271 Woca Points. Pre lepšiu predstavu – každá správna odpoveď pri precvičovaní znamená zisk približne 2 Woca Points.

V celoslovenskom kole sa finalisti nové slovíčka učia ešte dôkladnejšie, keďže titul celoslovenského šampióna majú už na dosah. „Woca Bee je školám k dispozícii už druhý školský rok, a veľmi ma tešia všetky pozitívne ohlasy od učiteľov aj  žiakov. Preto sme sa v tomto roku rozhodli podporiť ich motiváciu k učeniu ešte viac, prostredníctvom celoslovenskej online súťaže s cenami,“ hovorí programátor Michal Ošvát, ktorý je autorom aplikácie. Celkového víťaza Jesenného Woca Bee spoznáme začiatkom januára.