TS DJGT | 21.5.2015

Na ZHZ aj Mestské divadlo Zlín s Kabaretom Astragal

Jún bude aj tento rok vo Zvolene patriť najlepšiemu divadlu na legendárnom festivale. Počas dvoch týždňov môžu diváci navštíviť tucet večerných predstavení. Ako prvý hosť sa v nedeľu 7. júna 2015 o 21:00 predstaví na nádvorí zámku Městské divadlo Zlín.

Městské divadlo Zlín má za sebou 70-ročnú históriu a patrí medzi popredné divadelné scény v Českej republike ocenené viacerými cenami. MD Zlín ponúka návštevníkom široký repertoár od muzikálov až po komorné inscenácie. Svoju polohu na Morave využíva od roku 1991 na usporadúvanie medzinárodného festivalu Setkání – Stretnutie, ktorý sa orientuje na česko-slovenskú tvorbu. O vysokej umeleckej a spoločenskej festivalu svedčí vynikajúci divácky ohlas a tiež opakovane udeľovaná záštita významných osobností.

mdzMěstské divadlo Zlín sa na festivale Zámocké hry zvolenské nepredstavuje po prvý krát. V roku 2014 to bola inscenácia Ďáblice a v predošlých ročníkoch tu s úspechom účinkovali so žánrovo pestrými inscenáciami.

Tento rok sa diváci môžu tešiť na inscenáciu Kabaret Astragal. Režijne ju pripravila Anna Petrželková, ktorá patrí medzi výrazné mladé talenty česko – slovenskej réžie. Je držiteľkou Ceny Alfréda Radoka v kategórii Talent roku ako aj ceny Dosky v kategórii Objav roku. Opakovane hosťuje v MD Zlín, v brnianskom Divadle Husa na Provázku, v pražskom Švandovom divadle, ale i na slovenských scénach, napr. v projekte SND Desatoro. Jej doteraz najoceňovanejšou inscenáciou je Tichý Tarzan. K typickým atribútom jej réžie patrí temperament a silná atmosféra. Tú si môžu diváci vychutnať aj na festivale Zámocké hry zvolenské.

Kabaret Astragal ponúka divokú jazdu v tieni Eiffelovky. Albertine Sarrazine a jej milenec na úteku sú ako Bonnie a Clyde po francúzsky. Vždy na plný plyn, vždy na hranici zákona, vždy rýchlo a zbesilo. Kabaret Astragal vás vtiahne do atmosféry Paríža, do víru veľkomesta, do lásky vášnivej a osudovej. Filmová poetika v štýle filmu noir, živá hudba a nespútané živelné herecké výkony tvoria horkokrvnú gangsterskú romancu plnú energie!

Vstupenky je možné rezervovať si už od piatku prostredníctvom internetovej stránky Divadla J.G.Tajovského, kde zároveň nájdete podrobný program predstavení, alebo priamo zakúpiť na pokladniach divadla.