TS DJGT | 26.5.2015

Na zámockých hrách sa predstaví aj Divadlo Jána Palárika

Ako druhý hosť sa na nádvorí zvolenského zámku predstaví v utorok 9. júna 2015 o 21:00 Divadlo J. Palárika Trnava s hrou Kamenný chodníček.

Divadlo Jána Palárika, ktoré inak sídli na Trojičnom námestí v Trnave, bolo v roku 1990 premenované na Trnavské divadlo a v roku 2001 ho pri príležitosti 170. výročia vzniku pomenovali podľa významného slovenského dramatika Jána Palárika, ktorý sa zaslúžil o rozvoj tohto divadla – i keď v Trnave pôsobili aj iné významné osobnosti slovenskej kultúry ako M. Schneider Trnavský alebo dramatik Ferko Urbánek.

palarikazhz

Divadlo má v súčasnosti vo svojom repertoári inscenácie pre dospelých aj inscenácie pre deti. Mnohé z predlôh vznikajú priamo v divadle ako pôvodné scenáre, dramatizácie prozaických textov alebo úpravy rôznych divadelných hier.

Kamenný chodníček Ferka Urbánka je najúspešnejšia slovenská veselohra. Premiéru mala pred 100 rokmi v Skalici a úspešne dojíma srdcia divákov už niekoľko generácií. Ide o príbeh zakazovanej lásky medzi Evuškou a Adamom, ktorej bránia „staré hriechy“ ich rodičov. Veľká láska však napokon prekoná všetky prekážky. Popri hercoch Divadla J. Palárika sa v inscenácií predstaví rad hosťujúcich hercov i členovia folklórneho súboru TRNAFČAN. Nadčasová téma ožije v rámci 42. ročníka festivalu Zámocké hry zvolenské a prinesie správnu mieru zábavy i poučenia.

Vstupenky je možné rezervovať si prostredníctvom internetovej stránky Divadla J.G.Tajovského, kde zároveň nájdete podrobný program predstavení, alebo priamo zakúpiť na pokladniach divadla.