Zaujímavými hosťami festivalu Zámocké hry Zvolenské 2015, ktorých netreba návštevníkom zvlášť predstavovať, sú Městské divadlo Brno, ktoré k nám zavíta po 22. raz a tiež Divadlo Actores Rožňava, ktoré pravidelne prináša rozprávkové potešenie pre najmenších divákov festivalu.

nckrlzhz15V stredu 10.6.2015 o 21:00 ožijú legendárne melódie Noci na Karlštejne. Městské divadlo Brno je zamerané na činohernú a predovšetkým muzikálovú produkciu. Počiatky divadla siahajú do roku 1945, kedy tamojší absolventi brnianskeho konzervatória založili Svobodné divadlo. Divadlo je v súčasnosti známe predovšetkým svojimi muzikálovými predstaveniami. Známe muzikály boli uvedené aj na našom festivale napr. Zorro, Sugar, Chicago, Škola základ života a ďalšie.

Tento rok ponúkame opäť jedno atraktívne predstavenie z repertoáru MdB Noc na Karlštejne. Legendárny český muzikál je nesmrteľný aj vďaka filmového spracovaniu, ktoré sa stalo súčasťou zlatého fondu českej kinematografie spolu s predstaviteľmi ako Vlastimil Brodský, Waldemar Matuška, Miloš Kopecký, Karel Höger, Jana Brejchová či Jaroslav Marvan. Autorom pôvodnej veselohry je Jaroslav Vrchlický, ktorého inšpiroval možný zákaz vstupu žien na hrad Karlštejn.

Na svoje si prídu aj deti

Každoročne  festival  ponúka aj predstavenie pre detského diváka. Ani tento rok tomu nie je inak. 11.6.2015 o 10:00 predstaví Mestské divadlo Actores z Rožňavy Rozprávky zo Zelenej knihy od Ľubomíra Feldeka.

foto4Profesionálne Mestské divadlo Actores Rožňava je príspevkovou neziskovou organizáciou mesta Rožňava. Popri hlavnej činnosti – manažovanie divadla a tvorby inscenácií – Actores zastrešuje rôzne kultúrne podujatia a pripravuje umelecké programy pre detského diváka a dospelé publikum. Počas svojej histórie sa Actores na Slovensku zaradilo do divadelnej obce, prezentovalo svoje autorské predstavenia v zahraničí na rôznych medzinárodných festivaloch a získalo niekoľko ocenení.

Zelená kniha rozprávok prináša svet, ktorý je plný vecí, javov a ľudí, ktorí nás presviedčajú, že život je jedno krásne dobrodružstvo. Rozprávka nabáda deti čítať, snívať a svoje sny pretaviť aj do písania vlastných rozprávok. Život Ľubomíra a Oľgy Feldekovcov je plný fantazijných príbehov, v ktorých deti prežívajú situácie spolu s Drakom, Strigou, Zázračným autíčkom, Sherlockom Holmesom, Kapitánom lode či svetoznámym slovenským výtvarníkom rozprávkových kníh Albínom Brunovským.

Vstupenky je možné rezervovať si prostredníctvom internetovej stránky Divadla J.G.Tajovského, kde zároveň nájdete podrobný program predstavení, alebo priamo zakúpiť na pokladniach divadla.