Zimný štadión Pavla Demitru v Trenčíne hostil cez víkend 13.-14. februára 157 krasokorčuliarov z 24 klubov Slovenska.

Veľká cena Trenčína bola zároveň aj 10. kolom pretekov Slovenského pohára v krasokorčuľovaní (SP). Mimo súťaž SP pretekalo aj 15 hviezdičiek a 6 rekreačných korčuliarov (IK).

Dominika Nociarová
Dominika Nociarová

Trénerka Športového kraso-korčuliarskeho klubu mesta Zvolen (ŠKK) Jana Zrubecová nominovala do Trenčína 6 krasokorčuliarok, ktoré pretekali v 3 kategóriách. V kategórii mladších žiačok Dominiku Hatadámovú, ktorá s bodovým skóre 24,25 bodu obsadila 28. miesto a Dorotu Markovú, ktorá sa s b.s. 22,43 umiestnila na 29. mieste. V 10 ročných nádejach patrilo 19. miesto Laure Debnárovej s b.s. 23,21 a 24. miesto Karin Ištokovičovej s b.s. 19,91. V kategórii 9 ročných nádejí Andrei Gaálovej patrilo 22. miesto s 15,52 bodmi a Dominike Nociarovej s b.s. 14,87 – 23.miesto.

Do Majstrovstiev Slovenska juniorov, žiactva a nádejí, ktoré sa uskutočnia 5.-6. marca, absolvujú mladí slovenskí krasokorčuliari už len 2 kolá pretekov SP – 9. ročník Veľkej ceny Ružomberka, 35. ročník VC Žiliny a testy výkonnosti.

Pre krasokorčuliarky, trénerov i vedenie klubu bol a ešte bude mesiac február jedným z najnáročnejších na súťaže SP ale aj mimo súťažné akcie, keď absolvujú 4. kolá pretekov SP (Žilinskú piruetu – FSC, VC Trenčína, VC Ružomberku a VC Žiliny – KK Žilina) a 3 mimo súťažné akcie, ako je spoločné korčuľovanie rodičov s deťmi, kde si mohli dospelí spoločne so svojimi deťmi vyskúšať nielen prvky základov korčuľovania. Ďalšia akcia sa konala v nedeľu na zimnom štadióne -3. ročník Valentín na ľade, ktorého sa aj tento rok zúčastnilo viac ako 80 detí, rodičov a sympatizantov ŠKK. Ďalší Valentín na ľade, ktorého sa mali zúčastniť deti zo základných škôl Zvolena ako spoločná akcia s MÚ sa uskutoční pre zlé počasie v náhradnom termíne. Trénerky ŠKK pripravia pre tieto deti po celý deň rôzne súťaže a spolu s krasokorčuliarkami aj ukážky jednotlivých krasokorčuliarskych prvkov.

Viac o činnosti ŠKK a výsledky z pretekov sú na www.krasozvolen.sk.